Policajti našli v Dunaji nezvestnú Teréziu (†18). Príčinu smrti definitívne určí až pitva

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Policajti na sociálnej sieti informovali, že v Dunaji našli ženské telo bez známok života. Pohotovostný pátrací tím na sociálnej sieti potvrdil, že ide o nezvestnú 18-ročnú Teréziu. Informoval o tom aj Terezin priateľ, ktorý prišiel na miesto, kde našli telo. Podľa informácií TV Markíza odchádzal v policajtom aute.

„S poľutovaním musím oznámiť, že dnes ráno sa Terezka našla, bohužiaľ už bez známok života. Chcel by som všetkým poďakovať za podporu a pomoc pri jej hľadaní a pri zvládaní tejto náročnej situácie, naozaj si to s jej rodinou vážime. V najbližšej dobe asi nebudem veľmi v kontakte, čaká nás ešte veľa ťažkých chvíľ. Vážte si ľudí okolo seba a starajte sa o nich. Nikdy neviete, ako rýchlo ich môžete stratiť,“ napísal na sociálnej sieti.

Polícia informáciu o tom, že ide o Terezu, zatiaľ oficiálne nepotvrdila. "K totožnosti osoby sa bude možné oficiálne vyjadriť až po obdržaní záverov z pitvy a výsledkov analýzy DNA," uviedol policajný hovorca.

Podľa informácií TV Markíza však Terezu identifikovalo oblečenie. Telo, ktoré polícia objavila, malo obuté biele čižmy. Zhoduje sa to s opisom oblečenia, ktoré mala mať Terézia naposledy. 

Otázniky zatiaľ visia aj nad príčinou smrti. "V súvislosti s dnešným nálezom tela ženského pohlavia bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Na základe návrhu ohliadajúceho lekára bola nariadená pitva," dodal hovorca.

Terézia bola nezvestná od soboty (28. 1.). Naposledy bola na Starom moste v Bratislave. Je to osem kilometrov od miesta, kde našli jej telo.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.