Domáce

Veľký spor o sexuálnych prednáškach na školách

19 Sexualna vychova.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Podľa aktivistky sú títo sexuológovia extrémisti.

„Na slovenských školách budú prednášať najextrémnejší propagátori potratov, voľného sexu, pornografie a homosexuálnych praktík," tvrdí známa antipotratová aktivistka Jana Tutková. Hovorí o dvoch renomovaných sexuológoch s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí by mali onedlho vystúpiť pred žiakmi stredných a základných škôl a robiť odbornú osvetu s názvom " Sex nie je tabu".

Sexuologička Danica Caisová a sexuológ radim Uzel mali informovať deti o tom čo je sex, poskytnúť informácie o antikoncepcii či vystríhať pred pohlavnými chorobami. „Podľa názorov prednášajúcich a obsahu sú prednášky v rozpore so schválenými osnovami ministerstva školstva, navyše klamú o podpore ministerstva," hovorí Jana Tutková.Naozaj odvážne tvrdenie, keďže sa nekonala ešte ani jedna prednáška. Na základe svojho názoru takto rozhodila siete medzi svojich sympatizantov. Sexuálna výchova je však predovšetkým o príprave k rodičovstvu a partnerskému životu.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.


Neprehliadnuteľné sú i prieskumy podľa ktorých mladí ľudia majú o pohlavnom živote zúfalo málo informácií - a pritom každý piaty žiak základnej školy má sex a 1200 slovenských dievčat otehotnie ešte pred osemnástkou. Rozpútaná debata zneistila mnohých rodičov i riaditeľov škôl. Je tu ale ministerstvo školstva, práve to by malo vedieť, čo je pre školopovinné deti najlepšie. To sa však drží od sporu bokom.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.