Pred študentmi sa snažíme nezrútiť, tvrdí Terezina učiteľka. Jej telo našiel v Dunaji náhodný kajakár

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Dunaji ráno objavili ženské telo bez známok života. Priateľ nezvestnej 18-ročnej Terézie Macalíkovej potvrdil, že je to ona.

Hľadali ju od soboty. Spolužiaci a učitelia zo školy, kde nadaná umelkyňa študovala, sú v šoku. Podľa nich bola vždy bezstarostná a veselá.

Okamžite volal políciu

Ženské telo bez známok života našiel náhodný okoloidúci tu pod Lužným mostom na petržalskej strane okolo 9.00 h ráno. Okamžite zavolal policajtov.

Podľa našich informácií to bol kajakár. Telo spozoroval približne dva metre od brehu. Lužný most je vzdialený od toho starého zhruba 5 kilometrov.

„Zo strany povereného príslušníka Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V bolo v súvislosti s dnešným nálezom tela ženského pohlavia začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Na základe návrhu ohliadajúceho lekára nariadil poverený príslušník PZ v zmysle ustanovení trestného poriadku vykonanie pitvy,“ uviedol hovorca KR PZ Bratislava Michal Szeiff.

Prečítajte si tiež:

Priateľ poďakoval za pomoc

Porovnajú aj vzorku DNA. Na mieste nálezu bol aj Teréziin priateľ. Na sociálnej sieti poďakoval všetkým za podporu a pomoc pri jej hľadaní.

„S poľutovaním musím oznámiť, že dnes ráno sa Terezka našla, bohužiaľ už bez známok života. Vážte si ľudí okolo seba a starajte sa o nich. Nikdy neviete, ako rýchlo ich môžete stratiť.“

Policajti majú podľa našich informácií kamerové záznamy z električiek a autobusov, ktoré jazdia v Petržalke smerom do mesta.

Zisťujú, či zachytili tínedžerku po ceste a na moste - prezerajú ich a vyhodnocujú. Presnú príčinu smrti určia až znalci.

Prečítajte si tiež:

V škole to znášajú ťažko

Tínedžerka bola nadaná výtvarníčka. Študovala úžitkovú maľbu.

Terézia chodila do Súkromnej strednej školy umeleckého priemyslu v Topoľčanoch, naposledy bola so spolužiakmi minulý v piatok. Po jej smrti vyvesili čiernu zástavu.

 „Je to pre nás obrovský šok, je nám to nesmierne ľúto. Musím povedať, že som v kútiku duše neverila takýmto záverom pátrania po Terezke. Čo je horšie ako smrť mladučkého dievčaťa?“ uviedla riaditeľka školy Zuzana Sekmanová.

„Terezka bola vždy usmiata, vždy veselá. Atmosféra v škole je veľmi zlá, snažíme sa nezrútiť pred tými deťmi. Bol to výrazný tip študentky, ktorá nám bude veľmi, veľmi chýbať. Bude veľmi dlho trvať, kým sa s tým zmierime a mnohí z nás sa s tým nezmieria nikdy,“ povedala slovenčinárka a učiteľka občianskej náuky Lucia Vytykačová.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti