Oslávenec A. Kiska rekapituluje: Sklamali ma politici, ktorí vedú našu krajinu a nevyšiel ani projekt Za ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska má 60 rokov. Jubileum podľa vlastných slov oslávi skromne v kruhu rodiny a najbližších spolupracovníkov.

V rozhovore pre TV Markíza s Jánom Tribulom bilancoval, akých bolo šesť dekád jeho života a priblížil, čo považuje za najväčší úspech i najväčšie sklamanie svojej kariéry.

„Vždy som sa snažil, minimálne za posledných 20 až 25 rokov pomôcť. Pomôcť veci meniť a pomôcť iným ľuďom. Niečo sa podarilo viac, iné menej. Keď sa na svoj život teraz pozriem, je to veľmi hrubá kniha pretkaná mnohými príbehmi, niektorými úspešnými, niektorými, žiaľ, nie,“ povedala bývalá hlava štátu.

Za najväčší úspech z pohľadu pomoci ľuďom považuje projekt Dobrý anjel. Vníma, že ide o hmatateľný dopad pre skoro 10-tisíc rodín, ktorým táto charitatívna organizácia zlepšila život.

Prečítajte si tiež:

Andrej Kiska na druhej strane opísal aj to, čo nevyšlo.

„Absolútne sklamanie je asi vývoj politickej situácie u nás. To, akých máme politikov, kto našu krajinu vedie. Z politiky som odišiel a moje zdravie by to asi nevydržalo,“ skonštatoval.

Za každým úspechom sa podľa jeho slov skrýva množstvo neúspechov. V ich menovaní neobišiel ani politickú stranu Za ľudí, ktorú založil.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.