Má 73 rokov a vo fitnescentre je štyrikrát týždenne

19 ZAHR Cvicenie pamat.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Športom proti stareckým chorobám.

Vedci zistili, že ak budete pravidelne cvičiť, zostanete nielen dlhšie zdraví - ale je tu ešte jeden dôležitý dôsledok. Najnovšie štúdie naznačujú, že pravidelný pohyb ochraňuje dokonca aj pred stareckou demenciou či Alzheimerovou chorobou.


Izrael Brenner má 73 rokov a fitnes centrum navštevuje štyrikrát týždenne. Na spinningu šliape do pedálov s ľuďmi, ktorí sú od neho o polovicu mladší. A je absolútne zdravý. Izrael je len jeden z mnohých dôkazov, že to, čo je dobré pre srdce, pomáha aj vášmu mozgu.

Americkí vedci sa zamerali na sedemdesiatnikov. Poctivo sledovali ich zdravotný stav celých päť rokov. Každý desiaty starček vo voľnom čase pravidelne športoval. Zistili, že dôchodcovia, ktorí pravidelne cvičili, mali omnoho nižšie riziko straty pamäte a vzniku stareckej demencie ako ostatní.

Najlepšie výsledky mali tí, ktorí si vybrali intenzívnejšie formy cvičenia - aerobik alebo beh. Takýto typ športu totiž znižuje krvný tlak a chráni cievy v mozgu. Cvičenie naozaj pomáha starším ľuďom zostať mentálne fit. A to je skvelé.

USA/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti