Nešťastné kanoe, ktoré sa plavilo na Dunaji. Martin Filko je stále nezvestný

Nešťastné kanoe.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Podľa záchranárov sú šance na prežitie veľmi nízke.

Na veľkonočný pondelok sa na Dunaji pri Vlčom hrdle prevrátilo kanoe s dvoma osobami. Jednému z nich sa podarilo zachrániť, po tom druhom stále pátrajú. Podľa našich informácií má byť nezvestnou osobou známy slovenský ekonóm, riaditeľ Inštitútu finančnej politiky Martin Filko. Pátraciu akciu prerušili v pondelok okolo 21. hodiny večer, no o štyri hodiny hľadanie obnovili a použili aj termokamery. Ani to však neprinieslo úspech.

Zdroj: TV Markíza

Podľa záchranárov sú šance na prežitie veľmi nízke. Dennikn informoval, že s Filkom bol v kanoe jeho dlhoročný kamarát a spolužiak z Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií Vladimír Lefík.

Na adresu somreporter@markiza.sk nám čitateľ poslal fotografiu kanoe, v ktorom sa obaja muži plavili na Dunaji. Bolo pri nej napísané: "Nešťastné kanoe." Na fotografii je vidieť aj Martina Filka s kamarátom.

Zdroj: TASR

Filko bol počas druhej Ficovej vlády hlavný ekonóm ministerstva financií a riaditeľ Inštitútu finančnej politiky. V rokoch 2008 až 2010 bol poradcom vtedajšieho ministra financií Jána Počiatka a neskôr bol aj poradcom premiérky Ivety Radičovej. Jeho meno sa po voľbách spájalo aj s ministerskou stoličkou v zdravotníctve.

BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dunaj

Dôležité udalosti