Dráma pri Detve. Prerazil zvodidlá a zišiel dole svahom až na trať, kde ho zdemoloval rýchlik

Dráma pri Detve. Prerazil zvodidlá a zišiel dole svahom až na trať, kde ho zdemoloval rýchlik
Zdroj: Facebook/@Polícia - Banskobystrický kraj

V noci zo stredy na štvrtok (2.2.) sa v katastri obce Vígľaš - Pstruša (okres Detva) stala dopravná nehoda. Konkrétne na ceste I/16, na Čiernom moste. Informujú o tom banskobystrickí krajskí policajti na sociálnej sieti.

Vodič osobného auta, ktorého totožnosť polícia doteraz nepozná, išiel v smere od Detvy na Zvolen a pravdepodobne sa nedostatočne venoval jazde. Polícia píše, že v istej chvíli prešiel cez protismer vľavo.

„Narazil do dopravného značenia a cestného zvodidla, ktoré odtrhol a zišiel dolu svahom, kde vozidlo odrazilo na železničnú trať,“ uviedla polícia.

Prečítajte si tiež:

Po nehode zostalo auto stáť na trati, pričom neznámy vodič odišiel. Po železničnej trati v tom čase prechádzal rýchlik s piatimi vagónmi v smere od Košíc do Zvolena, ktorý do auta narazil. Našťastie bolo prázdne. Rušeň zostal stáť poškodený, vo vlaku sa nikto nezranil.

„Počas dokumentovania nehody polícia zistila, že v aute boli okrem vodiča aj dvaja spolujazdci. Doposiaľ sú stotožnené dve osoby, ktoré pri nehode utrpeli ťažké zranenia, po tretej osobe polícia pátra,“ dodala polícia.

Škodu odhadujú na takmer 30-tisíc eur. Polícia nehodu vyšetruje.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti