Návrh je z pera študentky a vyrábajú ich chlapi v Banskej Bystrici. Objavujú sa prvé autá s novými ŠPZ

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Menšie znaky, ostrejšie písmená a oblejšie čísla. Prvé vynovené evidenčné čísla áut sa objavujú na našich cestách.

Ich dizajn vymyslela študentka vizuálnej komunikácie a vyvolal kontroverzné reakcie. Na názor sme sa opýtali ľudí a na vysvetlenie odborníkov.

Prečítajte si tiež:

 Z pera študentky

Vyrábajú ich chlapi v opravovniach ministerstva vnútra v Banskej Bystrici. Výroba je ekologickejšia a štát hovorí, že ušetrí peniaze. Kupovať ich od súkromného dodávateľa stojí vraj viac.

Písmená a čísla sú menšie, čím sa paradoxne zvýšila ich čitateľnosť. Písmená sú hranatejšie, zatiaľ čo čísla oblejšie, aby sa dali ľahko odlíšiť.

Niektorým ľuďom sa vyslovenie nepáčia, iní si vynovené evidenčné čísla chvália, zatiaľ čo niekomu na tom nezáleží vôbec.

Návrh je z pera študentky grafického dizajnu. Neriadila sa však len vlastným vkusom či fantáziou, musela splniť podmienky evidenčných čísel, ako ich definuje zákon aj vyhláška.

Rovnako musela brať do úvahy i to, čo dokáže nová výrobná linka vyrobiť. Vymyslela oblosť čísel a hranatosť písmen - čo je veľmi dôležitá vec.

Na výrobu nových tabuliek kúpilo ministerstvo vnútra novú výrobnú linku. Denne vyrobia dve tisícky tabuliek. Štát ale stále prideľuje pôvodné evidenčné čísla zo starých zásob. Ak chcete tabuľku s novým dizajnom už teraz, môžete o ňu elektronicky požiadať. Donesie vám ju kuriér.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti