Dráma na družstve! Muža nečakane pritlačila krava, zasahoval záchranný vrtuľník

Kravy na družstve
Kravy na družstve Zdroj: TV Markíza

Veterinár Miroslav Faga tvrdí, že zvieratá dovezené na bitúnok sú v strese.

Krik na plné hrdlo a volanie o pomoc. Dramatická situácia na poľnohospodárskom družstve v Kľačanoch pri Hlohovci. Staršieho muža tam pritlačila krava tak nešťastne, že chlapa museli ratovať leteckí záchranári.

Údajne krátko po tom , keď prišiel do práce. Muža, ktorý pracuje na bitúnku už niekoľko rokov pritlačila pol tonová krava k bráne. Tá ho následne privalila.

Zranený muž vo veľkých bolestiach kričal o pomoc. Pomáhali mu kolegovia no postaviť sa na nohy nevedel. Prišla záchranka, no jeho zranenia boli vážne. Zavolali preto vrtuľník. Pracovníka družstva transportovali do trnavskej nemocnice.

„Pacienta sme hospitalizovali s vážnymi zraneniami panvy, momentálne je jeho stav stabilizovaný a podrobuje sa ďalším vyšetreniam," povedal hovorca nemocnice v Trnave Matúš Stračiak.

Veterinár Miroslav Faga tvrdí, že zvieratá dovezené na bitúnok sú v strese. A to je dôvod, prečo tak reagujú. „Tie zvieratá tam cítia aj krv, cítia určite stresové pachy to znemená, že nemôžete pod tých zvierat čakať, že sa budú správať úplne normálne, konštantne," vysvetli veterinár.

Podľa Národného inšpektorátu práce len do konca februára tohto roku sa pri práci vážne zranilo 19 ľudí a štyria pracovný úraz neprežili.TRNAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti