Policajná inšpekcia druhýkrát obvinila exšéfa NAKA Branislava Zuriana

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Policajná inšpekcia druhýkrát obvinila bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislava Zuriana. Obvinenie má znovu súvisieť s podozrením z vynášania z polície, informujú Aktuality.sk.

Samotný Zurian pre portál uviedol, že mu nič nedoručili a nevie na to reagovať.

Zatiaľ teda nie je jasné, či bývalého funkcionára NAKA obvinili za rovnaké skutky ako pred necelými dvoma rokmi alebo ide o odlišný prípad.

Policajná inšpekcia kauzu nechce komentovať.

„Úrad inšpekčnej služby sa k predmetným otázkam nebude vyjadrovať, nakoľko poskytnutie akýchkoľvek informácií, potvrdenie či vyvrátenie skutočností, by mohli výrazne narušiť, zmariť, či sťažiť priebeh trestného konania, ktoré je neverejné,“ uviedla pre TV Markíza Zuzana Eliášová, hovorkyňa ministerstva vnútra, pod ktoré úrad spadá.

Prečítajte si tiež:

​V byte mu vylomili dvere

Zuriana v roku 2021 obvinili zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a z ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Malo to súvisieť s výpoveďou kajúcnika Borisa Beňu. Ten tvrdil, že mu Zurian vyzradil, koho NAKA odpočúva. Inšpekcia mala mať v súvislosti s vyšetrovaním Zuriana viacero svedkov.

Policajti na byte Branislava Zuriana vylomili dvere, vykonávali domovú prehliadku.

Poškodené dvere na byte exšéfa Zuriana po zásahu NAKA.
Zdroj: TV Markíza

​Exriaditeľ elitných policajtov poskytol v tom čase TV Markíza exkluzívny rozhovor. Tvrdil, že s ním vyšetrovaľ nekomunikoval. „Nechce mi uviesť dôvody domovej priehladky, ani či som obvinený respektíve, ak som obvinený, z akého trestného činu, vôbec sa neviem k tomu vyjadriť,“ povedal vtedy Zurian.

Okrem Zuriana zadržali pre kontakty s Beňom aj ďalšieho policajta. Išlo o vedúceho 2. oddelenia operatívy NAKA v Bratislave Jána Kaľavského.

Zurian odišiel z funkcie aj z Policajného zboru.

Generálna prokuratúra nakoniec obvinenie zrušila ako nezákonné, neopodstatnené a predčasné.

Pozrite si archívnu reportáž z 12.12.2021:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti