Miška, ktorá na Cypre ochrnula, je stále odkázaná na pomoc cudzích ľudí

silhavweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Na zákroky potrebuje desaťtisíce eur.

Nevyšibané a nepoliate dievčatá mohli chorľavieť, stratiť krásu a pružnosť. V minulosti platilo tiež, že chlapci museli vyšibať všetky ženy. Výnimkou nie je ani Miška, ktorá ochrnula na Cypre. Podobne ako mnohí iní chorí, aj ona by bola najradšej keby obyčajná voda liečila.

„Kiež by voda taká liečivá, že by mi to zdravie navrátila, tak hádam by som sa olievala asi každú minútu ," smeje sa Miška

„Miška bojuje zo všetkých síl a verím v to, že chvíľa a bude na svojich nohách," hovorí šibač Adam.

Doma u Mišky to vyzeralo v pondelok veselo a aj keď svitla nádej na liečbu, trápenie sa ešte stále neskončilo.

„Miška by potrebovala liečbu kmeňovými bunkami, transplantáciu kmeňových buniek," vysvetľuje mama Gizela.

„Ktoré by mi pomohli zlepšiť ten zdravotný stav minimálne o tých 50 percent, čo je pre mňa úplne že super. By som vedela byť aspoň trochu samostatná ," doplňuje Miška.

Štát ale ani túto liečbu neprepláca, Miška je tak opäť odkázaná na pomoc cudzích ľudí. Miške lekár odporučil absolvovať tri aplikácie. Jedna stojí 10-tisíc eur, 30-tisíc nemajú. Napriek tomu sa snaží stále usmievať a aspoň peknými slovami pomáhať aj ostatným chorým.

S úsmevom, za ktorým sa skrýva bolesť si dobíja energiu na svojej novej internetovej stránke. Práve tam sa rozhodla svetu vyrozprávať svoj príbeh.

„Mám milujúcu rodinu, skvelého brata a hlavne veeeľmi veľa podporovateľov. Prečo podporovateľov? Práve o tom je celý môj príbeh," číta Miška.

Príbeh, v ktorom účinkuje aj mnoho divákov Televíznych novín.


VEĽKÝ KÝR/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miška

Dôležité udalosti