Rodinná tragédia v Michalovciach. Polícia ešte stále s určitosťou nevie, čo zabilo matku a jej dve deti

Polícia na mieste tragédie v Michalovciach.
Polícia na mieste tragédie v Michalovciach. Zdroj: Facebook/Polícia SR-Košický kraj

Polícia ubezpečuje verejnosť, že na prípade rodinnej tragédie v Michalovciach, po ktorej boli nájdené štyri telá bez známok života, naďalej intenzívne pracuje.

Uviedla to v piatok košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová v súvislosti s medializovanými správami, že polícia neposkytuje k prípadu žiadne informácie a ani neinformuje o príčine smrti nebohých.

"Vzhľadom na to, že ide o viac obetí, ale aj s ohľadom na to, že medzi obeťami boli dve deti, musí polícia k poskytovaniu informácií pristupovať veľmi citlivo. Policajti sa dôkladne zaoberajú všetkými okolnosťami, za ktorých k spáchaniu tohto skutku došlo, vrátane zistenia motívu a spôsobu, akým bol daný skutok spáchaný a jeho následnej analýzy a vyhodnotenia," uviedla Ivanová s tým, že doposiaľ polícia nedisponuje výsledkami znaleckých skúmaní.

Prečítajte si tiež:

Pripomenula ďalej, že vyšetrovanie akejkoľvek a tejto rodinnej tragédie obzvlášť je mimoriadne rozsiahle, náročné a vyžaduje si maximálne sústredenie.

"Cieľom Policajného zboru nie je veci tajiť, ale naopak, po dôkladnom a úplnom vyšetrení a objasnení o skutku verejnosť informovať, aby sme tak predišli zbytočným špekuláciám a konšpiráciám. Preto poskytovanie akýchkoľvek, hoci aj čiastkových, informácií neprispieva k rýchlosti objasnenia, ale môže zmariť alebo sťažiť ďalšie vyšetrovanie," dodala hovorkyňa.

Štyri telá bez známok života našli 17. januára v jednom z bytov v Michalovciach. Obhliadkou miesta činu začala polícia trestné stíhanie pre trestný čin obzvlášť závažného zločinu vraždy.

Rodinná tragédia je stále zahalená rúškom tajomstva. Neoficiálne správy hovorili o tom, že manželka, dcéra a syn mohli prísť o život inak, ako sa predpokladalo a otec ich pravdepodobne nezastrelil. Viac sa dočítate tu.

Pozrite si aj archívnu reportáž o prípade (18.1.):

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti