V mieste Lipšicovho bydliska nahlásili bombu. Špeciálny prokurátor sa za to ospravedlnil susedom

Daniel Lipšic.
Daniel Lipšic. Zdroj: TASR

Šéf špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic oznámil, že v mieste jeho bydliska niekto nahlásil výbušninu. Informovala ho o tom polícia v piatok (3.2.) v ranných hodinách.

„Následne musel byť celý bytový dom evakuovaný. Týmto sa ospravedlňujem susedom, ktorí túto situáciu trpezlivo znášali,“ uviedol na Facebooku.

Pyrotechnická prehliadka sa skončila s negatívnym výsledkom, uviedol hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.

Prečítajte si tiež:

Ako ďalej napísal, nenávistné prejavy zo strany niektorých obvinených, podozrivých, ich obhajcov a politikov nemajú žiadnu hranicu. Podľa vlastných slov chápe, že kombinácia strachu a pomsty odbúrava akékoľvek zábrany.

„Tieto prejavy zjavne vyvolávajú u niektorých ľudí potrebu svoju nenávisť prejaviť aj navonok. Nahlásenie výbušniny môže byť ešte menej agresívny spôsob ventilácie nenávisti, ktorá je podnecovaná vo verejnom priestore,“ pokračoval.

Daniel Lipšic tiež všetkých vyzval, aby z útokov na jeho osobu vynechali jeho rodinu, manželku a deti.

„Zároveň ubezpečujem všetkých, že podobné incidenty mňa, ani mojich kolegov na Úrade špeciálnej prokuratúry, nijako neovplyvnia v našej práci, a ani v našom cieli – aby Slovensko bolo krajinou, kde nikto nestojí nad zákonom. Celý svoj profesný život som presvedčený, že za tento cieľ sa oplatí bojovať,“ dodal.

Pozrite si aj časť nedávnej tlačovej konferencie špeciálneho prokurátora:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti