Považská Bystrica a vyše 20 obcí na severe Slovenska vyhlásili pre sneženie mimoriadnu situáciu

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR/Miroslava Mlynárová

Výdatná snehová nádielka robí problémy na viacerých miestach na Slovensku. Do piatka 16.00 h vyhlásili mimoriadne situácie z dôvodu sneženia v 27 samosprávach v Žilinskom kraji. Ide o 25 obcí a dve mestá v okresoch Liptovský Mikuláš, Tvrdošín, Dolný Kubín a Námestovo.

Informácie poskytol prednosta Okresného úradu v Žiline Kamil Ruman. Snehová kalamita podľa neho zasiahla najmä obce v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Liptovský Mikuláš.

V okrese Námestovo vyhlásili mimoriadnu situáciu v obciach Oravské Veselé, Novoť, Beňadovo, Oravská Lesná, Lokca, Bobrov, Krušetnica, Rabčice a Mútne.

V okrese Tvrdošín v obciach Habovka, Oravský Biely Potok, Zuberec a Suchá Hora.

Ako uvádza Trstená vo svojom vyhlásení, počas obdobia ohrozenia a pôsobenia následkov mimoriadnej udalosti budú vykonávané opatrenia na znižovanie rizík ohrozenia, činnosti nevyhnutné na zamedzenie šírenia a pôsobenia následkov mimoriadnej udalosti a opatrenia na záchranu života, zdravia a majetku - vykonávaním záchranných prác.

V okrese Dolný Kubín vyhlásili mimoriadnu situáciu v obciach Pucov a Pribiš. V okrese Liptovský Mikuláš v obciach Žiar, Vavrišovo, Veterná Poruba, Liptovský Ondrej, Liptovská Kokava a v meste Liptovský Mikuláš.

Mimoriadnu situáciu už pre snehovú kalamitu vyhlásilo aj mesto Považská Bystrica. Radnica o tom informovala na webe mesta.

Prečítajte si tiež:

Predpovede meteorológov nie sú priaznivé. Upozorňujú, že Slovensko v najbližších hodinách zasype sneh a bude aj veterno.

Na horách, najmä v severných častiach stredného Slovenska, sa môže v sobotu (4. 2.) vyskytnúť mohutná víchrica až orkán.

Krízový štáb mesta Ružomberok vyhlásil v piatok podvečer pre husté sneženie mimoriadnu situáciu. Platí na celom území mesta a mestských častí a potrvá do odvolania. Technické služby pracujú od popoludnia v treťom stupni pohotovosti a na zimnú údržbu nasadili všetku dostupnú techniku a ľudí, ktorí sú k dispozícii.

Okresný úrad v Čadci vyhlásil v piatok mimoriadnu situáciu v súvislosti so snehovou kalamitou na území väčšiny obcí okresu. Mesto Čadca tom informovalo na sociálnej sieti. Na ohrozenom území ustanovil okresný úrad režimové opatrenia – účelne využívať všetku dostupnú techniku na vykonávanie záchranných prác a pokračovať v sprístupňovaní všetkých lokalít pre záchranné zložky.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti