Na robenie si vodičáku asi nikto nezabudne. Tu sú najvtipnejšie zážitky divákov Telerána

Na robenie si vodičáku asi nikto nezabudne. Tu sú najvtipnejšie zážitky divákov Telerána
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com/@tuzla

V piatkovom (3.2.) Teleráne sme sa rozprávali o autoškolách. Divákov sme sa pýtali, ako si spomínajú na svoj vodičský výcvik. Niektorí nás svojimi nevšednými zážitkami naozaj pobavili a tak vám prinášame tie najlepšie z nich.

Svoj vtipný zážitok nám opísal divák Robert z Jasenice. „Išli sme s inštruktorom v ,jednosmerke’ a tam odrazu na ceste živá krava. Zatrúbil som, krava sa pohla dopredu, zatrúbil som znova, krava sa pohla smerom k nám. A nie a nie odísť na kraj - vpravo, či vľavo na lúku. Tak som vystúpil a musel som ju popohnať na lúku. Bola to celkom zábava. Pri tej práci som si veru mohol už aj nadojiť,“ dodal.

Pani Monika z Brezna si spomenula na príhodu, ktorá sa odohrala pár týždňov po ukončení autoškoly. „Všimla som si policajtov, ktorí merali rýchlosť. Tak som sa naľakala, že čo im poviem, čo urobím, že som radšej sama od seba automaticky vyhodila smerovku, aj keď mi neukázali, že mám zastaviť. Zastavila som pri nich a podala som im doklady. Pozreli sa na seba a povedali, že môžem pokračovať v ceste. Doteraz sa na tom smejeme,“ napísala.

Prečítajte si tiež:

Lenky prvýkrát na cestách

Lenka z Dubnice nad Váhom na prvej jazde trafila takmer každý výtlk. „Inštruktor už strácal trpezlivosť a asi v polovici jazdy mi zahlásil, že mám už konečne vypnúť v aute ,automatický vyhľadávač výtlkov’. Tak som zastavila a snažila som si spomenúť, ktoré tlačidlo by to mohlo byť. Asi po piatich minútach sa ma inštruktor opýtal, čo vlastne hľadám. Keď som mu vysvetlila, že hľadám ten ,vyhľadávač výtlkov’, smial sa, až mu tiekli slzy. Až vtedy som pochopila, že žiaden neexistuje,“ napísala.

Ďalšia Lenka, tentokrát z obce Brvnište, si po svojom poradila s prekážkami na ceste. „Keď mi inštruktor vysvetľoval predbiehanie a predchádzanie, povedal, že sa môžu predchádzať len stojace prekážky, nie pohyblivé. Mala som na ceste ako prekážku dedka na bicykli. Tak som najskôr jemne zatrúbila, potom ešte raz a potom dva krát, dedko sa zľakol a zosadol z bicykla. To už bol stojaca prekážka a tak som ho šikovne predchádzala,“ vyrozprávala svoj zážitok diváčka.

Lenka z obce Veľké Kostoľany na ručnú brzdu už nikdy nezabudne. „Keď mi inštruktor povedal že mám zaistiť auto, tak ja múdra som zamkla na dverách celé auto, no on mal na mysli, aby som zatiahla ručnú brzdu,“ spomína.

Prečítajte si tiež:

Nehody každej chuti

Diváčka Marcela z Kanianky si v autoškole pomýlila pedále. „Namiesto brzdy som stlačila plyn a trafila som stĺp pred obchodom. Odnieslo si to predné svetlo,“ napísala s tým, že odvtedy jazdí 15 rokov bez nehody.

Pani Zuzana z Prievidze sa na príhode svojej spolužiačky smeje dodnes. „Stalo sa jej, že sa počas záverečnej skúšky policajt na zadnom sedadle povracal. Nebolo mu vraj ráno najlepšie - počula, ako sa o tom rozprávali s inštruktorom pred jazdami a vraj to potom už len ,doťukol’ dosť výrazný parfum mojej kamošky,“ napísala. Kamoška vraj skúšky nakoniec úspešne spravila a jazdí výborne - len tým parfumom odvtedy trošku šetrí.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti