Zostaňte doma, prosia v Žiline a okolí. Situácia je pre počasie mimoriadne zlá

Zostaňte doma, prosia v Žiline a okolí. Situácia je pre počasie mimoriadne zlá
Zdroj: Facebook.com/Mesto Žilina

Okresný úrad (OÚ) v Žiline vyzýva občanov na severe Žilinského kraja, aby pre zlú poveternostnú situáciu vychádzali z domov a cestovali motorovými vozidlami iba v súrnych prípadoch. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva vnútra (MV) SR Zuzana Eliášová.

Upozornila, že občania by tiež nemali cestovať motorovými vozidlami na víkend na sever Slovenska. "Zamedzí sa tak blokovaniu prístupových ciest v obciach a uvoľní sa cesta nasadenej technike v zvládaní snehovej kalamity na cestných komunikáciách," uviedla Eliášová.

Na Slovensku je vyhlásených celkovo 83 mimoriadnych situácií v súvislosti s intenzívnym snežením a vetrom.

Prečítajte si tiež:

Hľadali bežkárku v nedostupnom teréne

Následky nepriaznivého počasia v Žilinskom kraji odstraňovalo od piatka (3. 2.) do sobotňajšieho rána 54 profesionálnych a 25 dobrovoľných hasičov. Celkovo zasahovali 51-krát. Potvrdil zo Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.

Konkretizoval, že išlo o odstraňovanie popadaných stromov z komunikácií, z elektrického vedenia či z koľajiska. Hasiči likvidovali aj stromy, ktoré spadli na osobné autá či iskrenie na stĺpe elektrického vedenia, ktoré bolo spôsobené pokrývkou snehu. "V jednom prípade išlo aj o hľadanie zablúdenej bežkárky v nedostupnom teréne," priblížil Kypus.

Prečítajte si tiež:

V Žilinskom kraji komplikuje aj v sobotu dopravu na cestách sneženie, vietor, pády stromov, zľadovatené úseky a šmýkajúce sa nákladné motorové vozidlá.

Podľa žilinskej krajskej policajnej hovorkyne Zuzany Šefčíkovej je najhoršia situácia v okresoch Dolný Kubín, Čadca a Martin.

Na cestách naďalej platí mimoriadna situácia, ktorú vyhlásila krajská správa ciest. Hovorkyňa kraja Eva Lacová upozornila, že v niektorých oblastiach napadlo za 24 hodín vyše pol metra snehu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.