Policajti našli v štrkovisku poklad. Má to však háčik

Falošné dvojeurové mince zo štrkoviska vo Veľkom Šariši.
Zdroj: TV Markíza

Z bahna dvojeurové mince vynášali vo vedrá.

V rybníku policajti objavili hotový poklad. Na dne štrkoviska pri Veľkom Šariši ležali rozsypané tisícky dvojeurových mincí. Aj keď to vyzerá ako z filmu Poklad na Striebornom jazere nájdené tieto mince nemajú žiadnu hodnotu. Všetky boli totiž falošné.

Niekoľko dní boli rybníky za Veľkým Šarišom ohradené policajnou páskou. Ľudia si najprv mysleli že tam objavili mŕtvolu. Policajti však z dna vypusteného rybníka postupne vylovili tisícky kusov dvojeurových mincí. Bolo ich toľko, že ich muži zákona museli ich z bahná vynášať vo vedrách.

„Celkovo našli nájdených viac ako 8 900 kusov mincí s váhou takmer 100 kg," povedala prešovská krajská hovorkyňa Jana Migaľová.

Namieste hneď zistili že dvojeurovky sú falošné. Prešovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre falšovanie a pozmeňovania peňazí a cenných papierov. Miesto, kde sa mince našli, prehľadávali niekoľko dní. Štáb TV Markíza ešte zopár mincí našiel, ale už prvý pohľad vyzerali ako falošné.

Vnútorný kruh sa dá od prstenca jednoducho oddeliť a na rozdiel od pravých falošná minca nie je magnetická. Pri platení v obchode by ste si rozdiel možno ani nevšimli.

Kto a prečo sa takto práve vo Veľkom Šariši zbavil falošných mincí zostáva záhadou. Podľa našich informácii na poklad v jazere políciu upozornil niekto z kriminálneho prostredia. Mohol niekto po večeroch v meste takéto mince raziť? „Máme tu kadejakých odborníkov ale toto určite nie," povedal primátor Veľkého Šariša František Bartko.

Policajtom sa z vody určite nepodarilo vyloviť všetky mince a tak nie je vylúčené že po tejto reportáži začnú rybník obliehať hľadači pokladov. Nájdené falošné dvoeurovky budú musieť odovzdať na najbližšom policajnom oddelení.


VEĽKÝ ŠARIŠ/Martin Jedinák

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Minca

Dôležité udalosti