Blokovanie dezinformačných webov zatiaľ nehrozí. Parlament vrátil návrh zákona na dopracovanie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Blokovanie dezinformačných webov zatiaľ nehrozí. Návrh zákona, ktorý prešiel hladko cez vládu, vrátil parlament na dopracovanie. Zákon, ktorý podporoval aj minister obrany, stiahli na návrh poslanca OĽANO. 

Video ruského špióna, ktorý korumpuje prispievateľa dezinformačného portálu videlo celé Slovensko. Práve na takéto aktivity malo slúžiť blokovanie dezinformačných webov zo strany Národného bezpečnostného úradu. 

Minulé leto však štát od aktivity upustil a zaviazal sa, že pripraví zákon, ktorý blokovanie webov umožní s kontrolou súdu. Legislatíva prešla jednomyseľne cez vládu, poslanci v parlamente ju však stopli. 

„Ten zákon treba dopracovať. Mnohí poslanci mali výhrady, čiže dohodli sme sa, že radšej sa to vráti akoby to malo neprejsť,“ hovorí poslanec Peter Pčolinský.

Aký bol so zákonom problém, sme sa však už nedozvedeli. 

Niektorí poslanci hovoria o obmedzovaní slobody prejavu. Iní zase, že aj tá má svoje obmedzenia nehovoriac o tom, že regulované sú aj tradičné médiá. Napríklad televízie. 

Blokovanie webov však už nepodporuje ani Igor Matovič, ktorý bol spočiatku za. Názor má opačný ako jeho minister obrany.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti