Zadržali muža, ktorý bol postrachom žien v Bratislave. Ide o najväčšieho sériového násilníka českých dejín

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Bratislave niekoľko mesiacov vyčíňal najväčší sériový sexuálny násilník českých dejín. Medzi obeťami jeho útokov sú učiteľky, ale aj dôchodkyňa, na ktorej sa ukájal vo výťahu. Upozorňujeme, že reportáž vyššie nie je vhodná pre maloletého diváka a citlivé povahy.

O Martinovi Dunovi, najväčšom sériovom násilníkovi v dejinách sa široká verejnosť v Česku prvýkrát dopočula v roku 2004. Krajinou vtedy otriasala séria brutálnych znásilnení žien.

Podľa polície ich mal spáchať práve on. Za jediný rok sexuálne zneužil takmer tri desiatky obetí.

Za rok znásilnil v Česku 28 žien

V niektorých prípadoch obťažoval učiteľky v materských školách. Neskôr dostal prezývku „výťahový násilník“, keďže svoje obete prepadával väčšinou pri výťahoch v panelových domoch.

Znalci ho označili za sexuálneho devianta a fetišistu. V roku 2005 ho súd uznal vinným a poslali ho za mreže na sedem rokov. Nariadili mu aj ústavnú liečbu.

Potom o ňom vyše dekády nebolo počuť. 

Sexuálne útoky pribúdali aj v Bratislave

Minulý rok ale začali pribúdať sexuálne útoky v Bratislave a dlho nebolo jasné, kto je páchateľom. V apríli neznámy muž prenasledoval a sexuálne útočil na 41-ročnú ženu na Svätoplukovej ulici.

Už vtedy páchateľa zachytili kamery na blízkom obchodnom centre.

V máji sa zas neznámy muž ukájal na kurátorke počas výstavy na Námestí SNP. Aj v tomto prípade páchateľa zaznamenala kamera, svoju tvár sa už snažil čiastočne zakrývať.

No a koncom januára sa stal incident aj na jednej z bratislavských základných škôl. V zborovni sa páchateľ vyhrážal nožom učiteľke.

Usvedčili ho aj kamerové záznamy

Práve pri poslednom incidente získala polícia detailné zábery nielen na páchateľa, ale aj na jeho auto. Zistili, že ide práve o Martina Dunu. To, že ide o najväčšieho sexuálneho devianta v českej histórii, potvrdili aj ďalšie indície.

Dnes už 48-ročného Dunu sa napokon polícii podarilo identifikovať podľa viacerých tetovaní na krku a na tvári, ktoré sa pokúšal zakryť mejkapom.

Aktuálne už čelí obvineniu z trestných činov lúpeže, trestného činu nebezpečného vyhrážania a trestného činu výtržníctva. Z trestného činu sexuálneho násilia zatiaľ obvinený nebol, no malo by to byť iba otázkou času.

Naposledy v Bratislave obťažoval vo výťahu v bratislavskej Petržalke dôchodkyňu. Zablokoval výťah na medziposchodí a následne sa na dôchodkyni sexuálne uspokojoval. Zneužitá dôchodkyňa zatiaľ nie je v stave vypovedať.

Na pokyn slovenskej polície bol Duna v sobotu (4.2.) v Česku zadržaný.

„V súčasnosti je v cele predbežného zadržania, hrozí mu maximálne osem rokov za mrežami. Ani v jednom z prípadov našťastie nikoho fyzicky nezranil. Zostáva iba dúfať, že tentokrát českej polícii neutečie. V minulosti si totiž sponkou rozopol putá a utiekol priamo z policajnej stanice,“ potvrdil TV Markíza o Dunovom zadržaní policajný hovorca Michal Szeiff.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti