Domáce

Takto brutálne dobili malí fagani 58-ročného Viliama zo Spiša. Pre pár eur.

uI7l.17_sn_lupezne_prepadnutie_demo_transferweb_jpg_bez_watermarku_1_jpg.jpg

Hladová kriminalita začína naberať obludné rozmery.

Hlavne na východe Slovenska. Ľudia sa už ani vo svojich domoch necítia bezpečne. Tlupa mladíkov vtrhne do domu, ukradne čo uvidí a ešte majiteľa aj brutálne zbije. Chlapci vo veku 14-20 rokov ho dva dni po sebe surovo bili len preto, že im nechcel prezradiť, kde má ukryté peniaze. Ukradli mu všetko, čo našli v dome, aj v chladničke.

Päťdesiatosemročný muž sa bojí návratu domov. Pán Viliam nie je jediným pacientom, ktorého museli po brutálnej bitke previezť do krompašskej nemocnice. Vo vedľajšej izbe leží ďalší muž s podobným osudom.


Odpoveď polície bola okamžitá a primeraná. Do prípadu sa zapojili snáď všetci policajti tohto regiónu. Podozriví mladíci zostávajú v policajných celách. Až na jednu výnimku sú všetci recidivisti. Najstarší, iba 20-ročný Adam má na rováši sedem trestných činov. Teraz si môžu za mrežami odsedieť 7-12 rokov.

Ľudia na Spiši sa pýtajú: „Budú stačiť tieto dva prípady na to, aby sa začali kompetentní venovať ich problémom, tak ako si situácia vyžaduje? Alebo si počkajú na niečo ešte horšie?"


SPIŠ/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.