Alexander, ktorý chcel zabiť spolužiakov, ide na liečenie. Pod útok sekerou sa podpísal zlý psychický stav

Alexander, ktorý chcel zabiť spolužiakov, ide na liečenie. Pod útok sekerou sa podpísal zlý psychický stav

Špecializovaný trestný súd v pondelok (6. 2.) uložil ochranné liečenie mladíkovi, ktorý v novembri útočil sekerou na strednej škole v Novákoch.

Znalecké posudky totiž hovoria, že sa za trestný čin podpísal zlý psychický stav žiaka. Súd teraz rozhodne, do akého zariadenia bude Alexander umiestnený.

Súd ukladá ochranné liečenie aj v prípadoch, ak je páchateľ v stave zmenšenej príčetnosti alebo v stave vyvolanom duševnou poruchou, pričom je pobyt páchateľa na slobode nebezpečný.

Prečítajte si tiež:

Zranil dvoch spolužiakov

Alexandra vinili z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Útok sekerou si vyžiadal dvoch zranených, žiak napadol spolužiaka aj spolužiačku. Detaily si môžete prečítať v tomto článku.

„Po príchode do školy, zatvoril dvere v triede, vytiahol sekeru a zaútočil na spolužiaka, ktorý sa bránil, sekeru mu vytrhol a potom ušiel. Následne napadol spolužiačku, ktorú udrel do čela a do chrbta ostrou časťou sekery. Svoje údery na spolužiakov smeroval do oblasti hlavy, keďže sa snažil ich zabiť. Chcel napadnúť čo najviac ľudí,“ citovala sudkyňa z jeho výpovede v uznesení.

Policajti ho po útoku chytili. Sudkyňa ho poslala do väzby a prípad prevzala NAKA.

Po vyšetreniach ale museli Alexandra previezť do nemocnice. Podľa znaleckých posudkov žiak trpí závažnou psychickou poruchou a v čase útoku boli jeho rozpoznávacie schopnosti vymiznuté. Trestné stíhanie preto v januári tohto roka prokurátor zastavil.

Alexandrovi tak už väzenie nehrozí a momentálne je pod dohľadom lekárov.

O útoku v Novákoch si pozrite aj archívnu reportáž z Televíznych novín:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti