Zvažujete suchý február? Učiteľka Adriana nám otvorene porozprávala, ako ju ničil alkohol

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Závislosť od alkoholu je vážny problém. Na Slovensku po poháriku často siahajú všetky sociálne skupiny.

Nielen dospelí, ale aj deti, mladiství a ľudia, o ktorých by ste to možno nikdy nepovedali.

Alkoholizmu kedysi prepadla aj učiteľka a niekdajšia gymnastka Adriana. Po čase si sama uvedomila, že má problém a rozhodla sa ho riešiť.

Dnes je hrdá na to, že sa alkoholu už dlhé roky nedotkla. Ak zvažujete, či vyskúšať takzvaný „suchý február“, možno vám v rozhodovaní pomôže aj tento príbeh. 

Prečítajte si tiež:

​Všetko začalo v roku 2011. „Boli sme taká partia, či už rodiny alebo spolužiaci. Vždy sa vyskytla nejaká akcia, na ktorej sa popíjalo. Tým, že telo postupne nemá dávku, tak človek rozmýšľa, že prečo mu je zle a prečo sa mu trasú ruky,“ uviedla Adriana.

Napriek tomu, že bola „pod parou“, doma aj v práci fungovala ako hodinky. Ako prvé ju na problém s alkoholom upozornili kolegyne.

Kým navonok pôsobila energicky, postupne ju obracanie pohárikov oslabilo tak, že ráno nebola schopná ani len vstať. Zaúradovali však najbližší.

„Boli to ťažké dni. Bola som na péenke aj na infúziách. Vtedy nepotrebujete jesť a ani piť. Nevedela som, či budem žiť alebo nie. Okolie však so mnou niečo robilo, asi preto, aby to bolo dobré.“

Prečítajte si tiež:

​Na liečení na Prednej Hore bola tri mesiace. „Dala som sa dohromady fyzicky aj zdravotne. Prelína sa to s terapiami, sedeniami, skupinovými písaniami denníkov,“ vysvetľuje.

Po návrate z liečenia však stačil týždeň a bola zas tam, kde predtým. „Mala som chuť, napila som sa. Nie je to chyba lekárov a terapeutov, je to len o mojej hlave. S manželom som sa rozprávala, že ako si to predstavujem a čo chcem,“ dodala Adriana.

Dnes je čistá osem rokov. Celý príbeh si môžete pozrieť v reportáži.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reflex

Dôležité udalosti