Nové trendy modernej antikoncepcie

hormonálna antikoncepcia, kondóm
Zdroj: Shutterstock.com

Na Slovensku je najviac tých žien, ktoré sú za tabletky.

Prvú tabletku proti otehotneniu mohli predpisovať len vydatým ženám. Dnes už na ňu sobášny list nepotrebujeme, no a modernejšie sú aj jej formy. Napriek tomu mnohé ženy stále nevedia, ako ju správne užívať. A tak zastaraná či moderná, nechcených tehotenstiev na celom svete je viac ako tretina.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu.

V šesťdesiatych rokoch, keď sa objavila prvá antikoncepčná pilulka, ženy neboli natoľko zavalené povinnosťami ako teraz. Reaguje na to aj farmaceutický priemysel. Vymyslel vnútromaternicové telieska, ktoré vydržia tri roky. Priaznivo, nepriaznivo, na Slovensku je stále najviac tých žien, ktoré prehĺtajú antikoncepčné tabletky. Aj keď sú na trhu desaťročia, ženy o nich majú niekedy málo informácii.

Zdroj: Shutterstock.com

A čo plodné a neplodné dni ? „To je metóda, ktorú akceptuje rímskokatolícka cirkev, na túto metódu sa dá spoľahnúť len do určitej miery, ale to riziko zlyhania je pomerne vysoké," hovorí gynekológ Španka. No a ešte tu máme tzv. tabletky po. Ich predaj najmä v sobotu a nedeľu ráno stúpa a pomaly vytláčajú aj hormonálnu antikoncepciu.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Možno je za tým aj fakt, že mnohé ženy na ňu peniaze nemajú a slovenskí chlapi im na ňu prispievajú len minimálne. Podľa minuloročného prieskumu je to len 8% mužov. „Núdzové tabletky narobia v tele ženy hormonálnu búrku. Žena, ktorá má stáleho partnera by mala byť nastavená na riadnu, šetrnú hormonálnu antikoncepciu," dodáva Španka.


BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.