Chcel vraj vraždiť preto, aby zahnal zlé sny. Útočníkovi zo školy v Novákoch nariadili ochranné liečenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Stredná škola v Novákoch vlani 3. novembra zažila scénu ako z hororu. Alexander prišiel na vyučovanie so sekerou a zaútočil na dvoch svojich spolužiakov.

Vyšetrovanie ukázalo, že útok plánoval a jeho cieľom bol zabiť čo najviac ľudí. Obvinili ho z úkladnej vraždy, no po tom, čo absolvoval vyšetrenia u odborníkov, sa potvrdili prvotné správy o jeho duševných problémoch.

Mladík po zadržaní vypovedal, že útočil pre nočné mory, v ktorých sa mu objavovali rôzne postavy a v ktorých zabíjal sekerou.

Prečítajte si tiež:

​Myslel si, že keď sny premietne do reality, tak prestanú. Prokurátor ho vzhľadom na duševný stav obvinenia zbavil a navrhol mu ochranné liečenie.

O návrhu rozhodoval špecializovaný súd. Keďže ide o mladistvého, senát za zatvorenými dverami vypočul znalkyňu.

Krátko na to sa 16-ročný Alexander dozvedel svoj verdikt. Súd vyhovel návrhu prokurátora a uložil mu psychologické liečenie ústavnou formou.

Kde budú mladíka liečiť ešte dodatočne rozhodne súd. Napriek zistenej psychickej poruche krátko po útoku si ľudia z jeho okolia na ňom nič zvláštne nevšimli a jeho čin ich prekvapil.

Prečítajte si tiež:

​Dokedy by mal byť mladík v ústavnom liečení je nateraz otázne.

Odpoveď na to dajú posudky, ktoré po čase ukážu, či ešte je pre spoločnosť nebezpečný alebo nie.

Toto rozhodnutie ešte môže zvrátiť mladíkova matka, ktorá ako jeho zákonný zástupca môže podať sťažnosť. Potom by ešte rozhodoval najvyšší súd.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti