Polícia zverejnila, kto je zodpovedný za smrť poľovníka

pošovník.jpg

Podľa odborníka musí poľovník dostatočne a jasne vidieť, kam mieri.

Namiesto zvieraťa zastrelil kolegu! Poľovačka na diviaky sa skončila mimoriadne tragicky, guľkou do hrude pri nej zomrel jeden z nadháňačov. Po vyše troch mesiacoch polícia zverejnila, kto podľa nich za smrť muža nesie zodpovednosť.

Zastreli sa omylom sám alebo ho zabil niekto iný? Takéto otázky si kládli viacerí ľudia krátko po nešťastnej poľovačke. Dnes už je takmer všetko jasné. Polícia zo smrti poľovníka obvinila jeho 62-ročného kolegu. Podľa nich porušil zákon a to tak, že strieľal v smere, v ktorom mohol ohroziť životy iných ľudí.


"V prípade dokázania viny hrozí trest vo výške dvoch až piatich rokov," hovorí hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Šéf slovenskej poľovníckej komory Imrich Šuba hovorí, že takéto konanie sa nedá ospravedlniť. Kým poľovník začne strieľať, musí dostatočne zreteľne vidieť, kam mieri. V žiadnom prípade nemôže strieľať do kríkov či húštiny. „To sa nemôže stať, poľovník musí prísť tak blízko, aby videl nielen zviera, ale rozoznal aj jeho vek a pohlavie."

BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľovačka

Dôležité udalosti