Reuters: Mikloš nebude ukrajinským ministrom

Ivan Mikloš
Ivan Mikloš Zdroj: TASR

Zdroj ďalej uviedol, že Mikloš zostane poradcom.

Podľa agentúry Reuters nebude slovenský politik Ivan Mikloš ukrajinským ministrom financií. Povedal jej to zdroj z ukrajinského parlamentu. Do novej vlády ho chcel povolať pravdepodobný šéf nového kabinetu Volodymyr Hrojsman.

Zdroj ďalej uviedol, že Mikloš zostane poradcom. Bývalý slovenský minister financií pracuje v súčasnosti ako poradca ukrajinskej ministerky financií Natalie Jareskovej.

"Dôvodom môjho rozhodnutia je, že v prípade prijatia tejto ponuky by som stratil slovenské občianstvo. Táto záležitosť je pre mňa rovnako citlivá ako pre ukrajinskú stranu skutočnosť, že by člen ich vlády nemal ukrajinské občianstvo," vysvetlil Mikloš.

Od Volodymyra Hrojsmana, o ktorom sa uvažovalo ako o novom predsedovi ukrajinskej vlády, následne podľa vlastných slov dostal ponuku viesť tím jeho poradcov, pokiaľ sa stane premiérom.

"S touto ponukou som súhlasil, pretože nevyžaduje zmenu občianstva. S Volodymyrom Hrojsmanom som v každodennom kontakte, konzultuje so mnou programové aj personálne otázky súvisiace so vznikom novej vlády," dodal Mikloš.


BRATISLAVA/TASR, Reuters

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.