Prokurátor obžaloval Slotu v súvislosti s dopravnou nehodou

Ján Slota
Ján Slota Zdroj: TV Markíza

V prípade uznania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na jeden rok a trest zákazu činnosti až na desať rokov.

Prokurátor Okresnej prokuratúry v Žiline podal obžalobu na Jána Slotu, obvineného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. TASR o tom informoval hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline Milan Cisarik.

O podanej obžalobe bude podľa neho rozhodovať Okresný súd (OS) v Žiline. "V prípade uznania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na jeden rok a trest zákazu činnosti až na desať rokov," doplnil Cisarik.

Čo sa stalo?

Jána Slotu obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky po tom, čo 18. januára na ceste prvej triedy v smere z Lietavskej Lúčky do Porúbky v okrese Žilina narazil s Porsche Cayenne do pred ním idúceho Audi A6, ktoré narazilo do Suzuki SX4.

"Po dopravnej nehode vodiča Audi jednorazovo ošetrili, ostatné osoby zranenia neutrpeli. U vodičov Audi a Suzuki alkohol vykonanými dychovými skúškami nezistili," uviedol krajský policajný hovorca.

Po dopravnej nehode sa Ján Slota odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol aj lekárskemu vyšetreniu odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu, či nie je ovplyvnený návykovou látkou.

"Policajti mu obmedzili osobnú slobodu a na mieste zadržali vodičský preukaz," uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

Sudkyňa OS v Žiline pre prípravné konanie prepustila 20. januára Jána Slotu na slobodu. Krajský súd v Žiline 26. januára nezistil zákonné dôvody na jeho vzatie do väzby a zamietol sťažnosť prokurátora.


ŽILINA/TASR, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prokurátor

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.