Pomôžte popálenému Matúšovi! Súrne potrebuje vzácnu krv

Matúš Poliak.
Zdroj: TV Markíza

Deviataka s popáleninami na viac 60 percentách tela už viackrát operovali a ďalšie zákroky ho ešte čakajú.

Stále bojuje o život. Pätnásťročný Matúš Poliak z Banskej Štiavnice, ktorého zasiahol elektrický prúd, keď vyliezol na stožiar vysokého napätia, leží v umelom spánku v nemocnici. Akútne potrebuje krv.

Matúš súrne potrebuje krv B negatív

Matúš vyliezol na stožiar v pondelok (11. 4.) podvečer. Tam ho zasiahla elektrina. Ostal visieť za nohu v osemmetrovej výške.

Deviataka s popáleninami na viac 60 percentách tela previezli najprv do Banskej Bystrice. Odtiaľ na kliniku popálenín do bratislavského Ružinova a teraz bojuje o život na detskej klinike na Kramároch. Potrebuje krv B negatív. Mama Lenka Poliaková nám povedala, že aj dnes (13. 4.) ho operovali a prosí ľudí, aby mu darovali krv. Otec Ivan tvrdí, že Matúša čaká ešte veľa operácií.

Dnes už nikto s istotou nepovie, prečo Matúš v osudný podvečer na stožiar vyliezol. Zronená mama však si však myslí, že sa zrejme chcel prekonať a ukázať čo dokáže. "Robieval to už od malička, mal už toľko zákazov, príkazov," povzdychla si.

Chlapcovi rodičia na tom nie sú finančne najlepšie a náročné je pre nich aj cestovať za synom do nemocnice. V škole im urobili zbierku, aby mali peniaze na cestu.

Matúš je deviatak a ako každý mladý človek, aj on mal plány do budúcnosti. Chcel ísť na strednú školu a študovať strojarinu. „Musí statočne bojovať, ešte nemôže ísť do nebíčka, je to naše zlatíčko," dodala Matúšova mama.


BANSKÁ ŠTIAVNICA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krv

Dôležité udalosti