Pre pracovný úraz prišiel Dávid o všetko. Zamestnávateľ si ale chybu nepriznal

Prisiel o tri prsty.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Dvadsiaty prvý apríl 2015 mu navždy poznačil život.

Spolu s priateľkou mali plány. Cestovať, zarobiť si peniaze, budovať si domov. Všetko je preč. Muž utrpel vo firme, kde pracoval úraz. Zamestnávateľ chybu neuznáva. Dávid je bez príjmu, bez práce a s doživotným hendikepom.


Dávid pracoval v mäsokombináte v Kysuckom Novom meste. Dvadsiaty prvý apríl 2015 mu navždy poznačil život. Počas práce prišiel o tri prsty na pravej ruke. Stroj mu dokaličil ruku. Zamestnávateľ doručil inšpektorátu práce záznam o pracovnom úraze spolu s lekárskou správou, v ktorej bolo uvedené, že to nie je ťažká ujma na zdraví, ale iba ostatný úraz.

Potom vydal lekár na naliehanie pacienta novú správu, kde žiada prekvalifikovať úraz na závažný - to už bol dôvod, aby sa inšpektori po vyše polroku dostavili na kontrolu do firmy. Rozhodli však v Dávidov neprospech.

Počas kontroly zistili inšpektori nedostatky vo firme. O čo presne išlo, nám nepovedali. Vraj, ale nesúviseli s úrazom Dávida. Pátrali sme po tom, ako to v tejto firme skutočne je. Našli sme niekoľko bývalých zamestnancov, ktorí tvrdia, že s bezpečnosťou pri práci nebolo všetko v poriadku.

BRATISLAVA/Reflex

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Práca

Dôležité udalosti