Kritika pre zloženie výrobkov u nás a v zahraničí: Známy nápoj prichádza s výraznou zmenou

Ilustračné foto
Ilustračné foto Zdroj: shutterstock.com/Art_Photo

Spoločnosť si od tejto zmeny okrem iného sľubuje aj nárast predajnosti.

Spoločnosť PepsiCo spustila na Slovensku výrobu nápojov Pepsi s cukrom. Doteraz nápoj obsahoval iné sladidlo fruktózo-glukózový sirup. Spoločnosť si od tejto zmeny okrem iného sľubuje aj nárast predajnosti.

„Veríme, že chuťovú zmenu ľudia privítajú a ocenia. Pre nás je to jedna z príležitostí k ďalšiemu rastu na domácom trhu kolových nápojov, kde sa nám už v posledných rokoch podarilo zvýšiť podiel na súčasných 13%," uviedol generálny riaditeľ Pepsi-Cola SR Josef Neumann.

Prechod na Pepsi s cukrom by nemal mať vplyv na jej cenu.

Aj ostatné známe spoločnosti ako Coca-Cola či Kofola používajú do svojich nápojov rôzne sladidlá. Napríklad glukózo-fruktózový sirup, repný a rafinovaný cukor, sladidlá na základe steviolglykosidov či nízkokalorické sladidlá.

Spoločnosti dlhodobo vysvetľujú zákazníkom, prečo je na našom trhu iné zloženie výrobkov ako v ostatných krajinách. Podliehali kritike aj práve pre druh sladidiel, keďže cukor dlhodobo nahrádzajú inými sladidlami.

Čím sa líši cukor a fruktózo-glukózový sirup

Tak ako cukor, aj fruktózo-glukózové sirupy sa skladajú z fruktózy a glukózy. Zatiaľ čo sa cukor vyrába z repy, fruktózo-glukózové sirupy sa vyrábajú z obilného škrobu, najčastejšie z kukurice či pšenice. Fruktózo-glukózové sirupy sa v potravinárskom priemysle využívajú vo veľkej miere - okrem nápojov sa nachádzajú napríklad aj v sušienkach, pečive, údeninách, müsli, jogurtoch a ďalších potravinách.

BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cukor

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.