Kúpil si lístok cez SMS a zaplatil dvakrát: Vysvetlenie DPB a operátora

SMS lístok na mestskú hromadnú dopravu v Bratislave
SMS lístok na mestskú hromadnú dopravu v Bratislave Zdroj: TV Markíza

Juraj ale nie je jediný komu sa to stalo.

Jurajovi sa stala sa zvláštna vec. Za jeden cestovný lístok zakúpený cez SMS správu zaplatil dvakrát. Za posledné mesiace sa mu to dokonca stalo niekoľkokrát.

Po prvýkrát sa to Jurajovi stalo v novembri, no najprv tomu nevenoval pozornosť. Kupoval si lístok na mestskú hromadnú dopravu cez službu, ktorú ponúka bratislavský Dopravný podnik.

„Zaslal som prázdnu sms a došla mi dvakrát. V každom prípade aj dvojnásobná suma," povedal Juraj.

A toto sa mu stalo niekoľkokrát. A nielen jemu, ale aj jeho priateľke. Keď sme sa o dvojnásobné platby za jeden cestovný lístok začali zaujímať, zistili sme, že to sa Juraj s priateľkou nie sú ojedinelé prípady. „Stalo sa to pri obidvoch číslach, ktoré používa DPB," doplnil Juraj.

Juraj začal tento problém riešiť v novembri, no nepochodil. „Dopravný podnik som kontaktoval. Po prešetrení zistili, že chyba je u operátora. Keď som sa obrátil na operátora, tak ten sa vyjadril, že chyba je v mojom telefóne," vysvetlil Juraj.

V čom je problém a prečo systém strháva dvakrát platbu za jeden lístok, sme sa pýtali Bratislavského dopravného podniku aj my.

„Ihneď po tom, ako DPB zaznamenal takýto prípad, tak kontaktoval operátora a inicioval rokovanie, ktorý problém priznal," povedala hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

„O danej situácii vieme a s Dopravným podnikom aj prevádzkovateľom služby intenzívne komunikujeme a pracujeme na jej vyriešení," vysvetlila hovorkyňa Orange Slovensko Alexandra Piskunová.

Zaujímavé je, že duplicitné platby sa vraj vyskytli len u jedného mobilného operátora. V koľkých prípadoch sa takto stalo nevedia. Ak ste si aj vy kúpili jeden a zaplatili za dva. Tak vám to musia vrátiť.

„Našich zákazníkov ubezpečujeme, že neoprávnené úhrady za nákup cestovného lístka im budú po reklamácii dobropisované," uzavrela Piskunová.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lístok

Dôležité udalosti