Sedem zdravotných dôvodov, prečo sa neholiť tam dole

Intímne miesta - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

V posledných mesiacoch sa čoraz častejšie spomínajú dôvody, prečo by ste svoje intímne partie mali nechať na pokoji.

Posledné desaťročie prevláda medzi ženami trend úplne vydepilovaných intímnych partií. Mnohé používajú klasické žiletky alebo si odskočia na brazílsku depiláciu. V posledných mesiacoch sa ale čoraz častejšie spomínajú dôvody, prečo by ste svoje intímne partie mali nechať na pokoji. Píše The Sun. Tu je sedem dôvodov:

1. Feromóny v ochlpení

Ochlpenie obsahuje zmes feromónov, ktoré nás robia viac atraktívnymi pre opačné pohlavie. Spolu s potom sú feromóny aktívnejšie. Zvyšujú sexuálnu stimuláciu a vzrušenie potencionálnych sexuálnych partnerov.

2. Bez ochlpenia máte vyššiu šancu chytiť bradavice

Kontagiózne bradavice (molluscum contagiosum) je vírusová infekcia, ktorá je síce všeobecne neškodná, ale vaša pokožka nevyzerá vábne a veľmi svrbí.

3. Ochlpenie pomáha kontrole telesnej teploty

Odstránením ochlpenia pletiete svoje telo, ktoré má schopnosť ochladiť sa samo. Mazové žľazy v každom vlasovej folikule totiž uvoľňujú oleje, ktoré keď sa odparujú, tak ochlazujú pokožku. Bez ochlpenia sa žiadne oleje neprodukujú, takže sa tam dole budete viac potiť.

4. Ušetríte čas

Možno ste už častejším holením či depilovaním nabrali prax a trvá vám to kratšie. Nová štúdia ale zverejnila zaujímavý výsledok. Depilovaním strávi žena celkovo dva mesiace svojho života.

5. Hnisavý zápal

Odstraňovanie chĺpkov môže viesť k infikovaným abcesom na koži. Tie vznikajú, keď baktérie vniknú do tela cez vlasovú folikulu. Abcesy vyžadujú liečbu antibiotikami alebo dokonca operačný zákrok, ktorý so seba prináša isté riziko.

6. Zvýšená šanca prenosu pohlavných ochorení

Ochlpenie na intímnych partiách vás v skutočnosti chráni pred rôznymi pohlavnými chorobami. Depilácia zvyšuje riziko prenosu genitálnych bradavíc či herpesu.

7. Bolestivé trenie

Či už pri sexe alebo pri oblečení, predsa len vám je tam dole pohodlnejšie s ochlpením, ktoré vás chráni pred trením a poškriabaním.VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti