Hendikepovaná Skylar nepozná prekážky, iba nové výzvy a vysoké ciele

Skylar Conoverová.
Zdroj: TV Markíza

Stala sa americkou miss na vozíčku a ide stále ďalej a ďalej.

Milujú cvičenie a každú voľnú chvíľu trávia v posilňovni. Takýchto fitnes nadšencov sú stovky. V našej reportáži vám teraz ukážeme naozaj tých výnimočných. Svalových dystrofikov či ľudí pripútaných na invalidný vozík.

Skylar Conoverová nepozná prekážky, iba nové výzvy a vysoké ciele. Len nedávno sa stala americkou Miss na vozíčku. „Chcem zmeniť pohľad ľudí na fitnes. Aby videli, že všetko sa dá," tvrdí.


O tom, že všetko sa dá, len treba chcieť, vie táto žena svoje. Tina Chandlerová je osobná trénerka, ktorá sa venuje iba hendikepovaným klientom. Napríklad aj týmto manželom, ktorí majú mozgovú obrnu. „Robíme veci trochu inak. Ale zvládneme toho dosť," povedala B. J. Glazeová

Vďaka profesionálnej trénerke našli hendikepovaní manželia v cvičení radosť zo života a tiež pocit, že dokážu viac ako mnohí zdraví ľudia.

„Nie je taký veľký rozdiel vozíčkarom a zavalitým človekom v strednom veku. Ak na sebe začnete pracovať, dokážete veľa. Oveľa viac, než si myslíte," myslí si trénerka.

Tina sa pri každom klientovi sústredí na tie časti jeho tela, ktoré zvládnu záťaž a krok za krokom im potom zvyšuje celkovú fyzickú kondíciu. „Chceme, aby si hendikepovaní ľudia uvedomili, že aj oni môžu byť fit," dodáva Skyler Conoverová.

Títo ľudia sú motiváciou aj pre zdravých ľudí, ktorí sa zaryto vyhýbajú pohybu. Najčastejšie výhovorky ako - nemám dosť času - či - som unavený - vyznievajú pri pohľade na tieto zábery trochu smiešne.


LONDÝN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti