Túžite pred letom po žiarivom úsmeve? Stačí málo

shutterstock_56198956.jpg
Zdroj: kurhan/shutterstock.com

Peeling pozná zrejme každý z nás. Vďaka tejto rýchlej procedúre, ktorú zvládneme aj doma v kúpeľni, sa zbavuje naša pokožka odumretých buniek a iných nečistôt.

Leto sa blíži a azda každý z nás túži po bielom a žiarivom úsmeve. Ten sa popri opálenej pokožke vyníma ešte o niečo viac. Ak nepatríte medzi tých šťastlivcov, ktorí majú zuby prirodzene biele, je tu metóda, ktorá vám pomôže dosiahnuť vytúžený efekt. Možno budete prekvapení, že ide o „obyčajný peeling."

Peeling pozná zrejme každý z nás. Vďaka tejto rýchlej procedúre, ktorú zvládneme aj doma v kúpeľni, sa zbavuje naša pokožka odumretých buniek a iných nečistôt. Rovnaké baktérie sa usádzajú aj na našom chrupe. Ak sa ich chcete zbaviť, pomôže vám metóda air flow, čiže peeling pre zuby.

Pieskovanie nie je bielenie

Tak, ako peelingom v oblasti tváre odstraňujeme nečistoty z povrchu pokožky, tak odstraňuje pieskovanie nečistoty z povrchu zuba a povlak z parodontálneho vačku. Bielenie zubov je chemický proces, počas ktorého sa pôsobením peroxidu vodíka v kryštálovej mriežke skloviny zosvetľuje vnútorná farba zuba. Pieskovanie predstavuje mechanické čistenie povrchu zuba, výsledkom čoho je odstránenie pigmentových škvŕn. V niektorých prípadoch sú zuby po zákroku belšie," vysvetľuje odborná garantka dentálnej hygieny Eva Kovaľová.


Príjemný zákrok

Unikátnou tryskou je vzduchom a prúdom vody na povrch zuba aplikovaný špeciálny prášok. Keďže prášky sa líšia hrúbkou zŕn, ideálny pre potreby pacienta vyberie dentálny hygienik. „Odborne vzdelaný dentálny hygienik vie vybrať správnu hrúbku zŕn. Odporúčam skutočného profesionála, keďže pri poškodenej sklovine môže nesprávny výber prášku spôsobiť viac škody ako osohu," upozorňuje Kovaľová.

Fajčiari a kávičkári

S nepríjemnými pigmentami a škvrnami na povrchu zubov zápasia najmä milovníci kávy, vína, čajov či fajčiari. „Práve oni by mali air flow pravidelne vyhľadávať. Avšak pieskovanie je efektívne vtedy, ak sa vykoná na záver dôkladnej dentálnej hygieny, pri ktorej je odstránený nebezpečný zubný kameň," upozorňuje dentálna hygienička Renáta Gumanová.

Týmto jedlám sa po pieskovaní vyhnite

Dôležité je, aby ste po pieskovaní približne dve hodiny nepožili nápoje alebo jedlá obsahujúce pigmenty. Napríklad červené víno, kečup, čučoriedky, cviklu, kávu, čaj, kolu či džús. Vyvarovať sa treba kyslým, citrusovým nápojom a ovociu. Po dobu dvoch hodín je odporúčané obmedziť aj fajčenie. Len tak bude váš úsmev zdravý a krásny. A presne taký vám pristane.

BRATISLAVA/zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti