Z fitnes tehotenstva sa stala kontroverzná téma. Čo hovoria odborníci?

ada 8.jpg

Pokiaľ žena nie je zvyknutá cvičiť, radikálne začínať počas tehotenstva, gynekológ neodporúča.

Keď sa povie tehotenstvo, mnohí si ešte stále predstavia ženu s kilami navyše, ktorá musí jesť za dvoch. V zahraničí sa ale čoraz viac udomácňuje takzvané fitnes tehotenstvo, ktoré však veľa ľudí odsudzuje. Cvičenie a prísny jedálniček počas gravidity považujú za nebezpečné.


Odborníčka na optimálnu výživu a funkčnú kondíciu Tina Zlatoš Turnerová celé tehotenstvo cvičila a porodila zdravú dcérku. „Robila som všetko tak, ako som robila predtým, než som bola tehotná. Všetky rizikové cviky som ale eliminovala. Charakter činností je diametrálne odlišný počas tehotenstva. Neodporúčam behať, skákať a zdvíhať činky," povedal Tina.

Pokiaľ žena nie je zvyknutá cvičiť, radikálne začínať počas tehotenstva, gynekológ neodporúča: „Ženy, ktoré sú zvyknuté cvičiť, nemusia mat problém cvičiť aj v tehotnosti. Keď nie sú na to zvyknuté mimo tehotnosti, tak im to chýbať nebude. Všetko radikálne je nebezpečné. Ani ženy, ktoré sú zvyknuté cvičiť, by to nemali preháňať.

Pokiaľ je žena zdravá, cvičenie počas gravidity neublíži. Všetko však treba robiť s mierou. Každá je individuálna, preto by si z fitnes modeliek a športovkýň nemali brať príklad všetky tehotné ženy. Najdôležitejšie je predsa zdravie dieťaťa.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti