Slováci sú na špičke európskych krajín. V posadnutosti zľavami

HAJTOVAweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TV Markíza

Keby za tento typ nakupovania udeľovali zlatú medailu, hneď by sme ju získali.

A máme ďalšie prvenstvo. Tentoraz v posadnutosti zľavami. Slováci sú na špičke európskych krajín v zháňaní výhodných nákupov. V zľavách berieme viac ako polovicu tovaru. Pre porovnanie Nemci menej ako štvrtinu. Je to však skutočne také výhodné?

Keby za tento typ nakupovania udeľovali zlatú medailu, hneď by sme ju získali. Aspoň podľa prieskumu, kde sme predbehli všetky krajiny naokolo. A niet sa čo diviť. Množstvo potravinových reťazcov na našom trhu v ostrom konkurenčnom boji robí, čo môže.

V susednom Česku chceli reťazce z tejto promočnej špirály vystúpiť a zaznamenali tretinový medziročný prepad tržieb. A to sa zahraničným vlastníkom vysvetľovalo ťažko. A tak zľavové šialenstvo u nás, aj u našich susedov zrejme bude pokračovať. Na muške je spotrebiteľ, analytici mu preto radia triezvosť.


Zlaté pravidlo chodiť nakupovať so zoznamom sa osvedčilo mnohým. Alebo nekupovať všetko, čo svieti nažlto. A čo sa týka porovnania pôvodnej ceny so zlacnenou, aj tu existuje návod, ako zistiť, že pôvodná cena taká vysoká napríklad nikdy nebola.

Ak ceny výrobkov ovládate na výbornú a zlacnená sa vám zdá klamlivá, môžete podať podnet na obchodnú inšpekciu. Ak zistí nekalé obchodné praktiky, obchodníkom hrozia sankcie do výšky 66-tisíc eur.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Akcie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.