Bývalého spoločníka Mikuláša Černáka zatkli, na druhý deň ho prepustili

Ján Kán
Ján Kán Zdroj: TV Markíza

Ján Kán sa ale za mrežami dlho neohrial. V cele síce nocoval, ale jeho zadržanie nápadne pripomína to posledné z februára.

Roky usvedčoval v mafiánskych vraždách svojich kumpánov a užíval si slobodu. Teraz sa zdalo, že sa karta obracia. Dlhoročná pravá ruka Mikuláša Černáka Ján Kán nocoval za mrežami. Elitní policajti ho zadržali a obvinili z vraždy spred 20 rokov. No a prstom na neho ukázal práve jeho bývalý bos.

Kedysi nerozlučná dvojka, zakladatelia zločineckej skupiny černákovcov, si teraz ledva prídu na meno. Kým Mikuláš Černák je už 18 rokov za mrežami pre vraždy, Ján Kán je podnikateľ a za takýto skutok nikdy odsúdený nebol. A to aj napriek výpovediam mnohých z gangu, že niektoré popravy aj spáchal. Bývalý bos mu niekoľkokrát vykričal, že je pre neho najväčším sklamaním.

Po tom, čo Černák prelomil mlčanie, policajti sypú na Kána jedno obvinenie za druhým. Prvé bolo z vraždy bývalého prednostu okresného úradu. Potom zase usmrtenie bratov Grolmusovcov. Vtedy ho aj elitní policajti zadržali, no po pár hodinách ho prepustil samotný prokurátor. Teraz Kána vinia z ďalšieho činu. Podnikateľa zadržali včera.


„Dňa 19. apríla 2016 vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru vzniesol obvinenie za vraždu Tibora K.," tvrdí Martin Wäldl z Prezídia Policajného zboru.

Obeť vraždy Tibor Kohulák zmizol pred 20 rokmi. Podľa obvinenia ho mal Černák a ďalší vylákať do podniku, omámiť alkoholom a inými látkami. Potom ho odviezli do lesa pri Šturci a zastrelili dvoma ranami. Motívom mal byť zisk z ukradnutých plechov. Plytký hrob ukázal policajtom Černák ešte v júli minulého roka.

Ján Kán sa ale za mrežami dlho neohrial. V cele síce nocoval, ale jeho zadržanie nápadne pripomína to posledné z februára. Napriek tomu, že vyšetrovateľ ho chcel mať vo väzbe, prokurátor návrh zmietol zo stola. No a Kán vyšiel z polície sám, bez pút a bočným vchodom.

„Dôvodom rozhodnutia prokurátorky o zrušení obvinenia bol nedostatočne zistený skutkový stav veci, ktorý bol navyše nesprávne hodnotený," tvrdí hovorkyňa Generálne prokuratúry Andrea Predajňová.

BRATISLAVA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Černák

Dôležité udalosti