Údajný slovenský kanibal z Kysaku mal mať na svedomí ďalšiu ženu

Leží v lesoch pri Kysaku aj tretia obeť?
Leží v lesoch pri Kysaku aj tretia obeť? Zdroj: TV Markíza

Tvrdí to Švajčiar, ktorý na Čurka ako prvý upozornil políciu.

Zavraždil vraj minimálne dve ženy a hovorilo sa o ňom aj ako o prvom slovenskom kanibalovi. Mateja Čurka udal muž, ktorý sa mal stať jeho obeťou. Markus Dubach po piatich rokoch prehovoril a tvrdí, že Čurko mal na svedomí aj ďalšiu obeť. Je presvedčený aj o jeho kanibalizme, čo však polícia nepotvrdila. Prípad je tak dodnes plný otáznikov.


Na stopu Matej Čurka priviedol políciu Švajčiar Markus Dubach. Ten uvažoval o samovražde, keď na internete natrafil na bizarný inzerát s ponukou na smrť a následný kanibalizmus.

"Pre mňa to bol len nechutný žart... Neveril som, že to niekto myslí vážne," hovorí Dubach.

Prvých šesť dní mu neverila ani švajčiarska polícia. Keď ale ukázal fotografie časti tiel, ktoré dostal, rozbehli akciu.

Švajčiar sa s Čurkom dohodol, že pricestuje na Slovensko. Na miesto stretnutia však prišiel policajný agent. Došlo k prestrelke, jeden policajt skončil v nemocnici, Čurka zasiahlo viacero výstrelov, ktorým o dva dni podľahol.

Polícia tvrdí, že v jeho ruksaku našli dôkazy o tom, že sa chystal vraždiť.Od tabletiek na omámenie, cez nože, igelitové vrecia až po čierne korenie.

Ďalšie tajomstvo mal vydať jeho mobil. Fotografie a súradnice vedúce do lesa. Začalo sa veľké pátranie, ktoré vyústilo do nájdenia dvoch tiel ženského pohlavia.

Obidve ženy podľa polície pred zmiznutím komunikovali s neznámym mužom, ktorý im navrhoval, že ich usmrtí vopred dohodnutým spôsobom.

Markus Dubach tvrdí, že Čurko mal na svedomí minimálne ešte jednu obeť. Vraj Čurko mu hovoril o 25-ročnej žene, ktorú stretol ešte v roku 2009.  A tá podľa veku nemohla byť ami jednou z jeho dvoch obetí.

Keďže údajný vrah zomrel, polícia vyšetrovanie zastavila. Kanibalizmus Matejovi Čurkovi nikdy nedokázali.

"Som si absolútne istý, že bol kanibal, pretože popisoval chuť ľudského mäsa, opísal postup zabitia, prípravy mäsa a to veľmi detailne. Navyše fotografie, ktoré mi poslal boli veľmi realistickém," tvrdí Dubach.

KOŠICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti