Keď vybuchol Černobyľ, bola Sergejova mama tehotná. Následky znášal roky

Sergej Fesenko - mladík, ktorý mal tri sleziny.
Zdroj: Reflex

Reportérka Reflexu zachytila mrazivú výpoveď aj jeho maminky, ktorá prežila výbuch atómovej elekterárne na Ukrajine pred 30-timi rokmi.

Jadro atómu dokáže liečiť, ale aj zabiť. Záleží len od dávky. Tá bola však v prípade našej nasledujúcej respondentky taká veľká, že sa to o pár rokov odrazilo na jej synovi. To, čo uvideli lekári na operačnom stole, pravdepodobne vôbec ani len nečakali.

Lidia Fesenko pracuje ako zubná lekárka v Bratislave, narodila sa však na Ukrajine, kde aj študovala medicínu. A práve na vysokej škole sa presne 26.apríla 1986 dozvedela hrôzostrašnú správu.

Zdroj: Reflex

Gigantické množstvo vypustenej radiácie zažila na vlastnej koži keď mala 25 rokov a bola pri Kyjevskej priehrade, ktorú Kyjevčania volajú aj Kyjevské more. Spolu s ďalšími tehotnými spolužiačkami si tam vyrazili 1. mája a o bezpečnej lokalite ich uisťoval aj profesor.

No keďže bola v štvrtom mesiaci, následky sa prejavili. Aj keď o pár rokov neskôr. A ako si spomínajú na život na Ukrajine? V reportáži Lenky Perželovej z magazínu Reflex si pozrite mrazivú výpoveď matky so synom, ktorí prežili Černobyľ.


BRATISLAVA/Reflex

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti