Matúšova lavica je stále prázdna. Čaká na neho anjel, aby ho chránil

Matúš Poliak
Zdroj: TV Markíza

Ani po dvoch týždňoch od nešťastia nie je z najhoršieho vonku a jeho stav je naďalej kritický.

V prosbách za jeho uzdravenie akoby sa zomklo celé Slovensko. Pätnásťročný Matúš Poliak z Banskej Štiavnice, ktorého na stožiari vysokého napätia zasiahol elektrický prúd, aj dva týždne od nešťastia stále bojuje v nemocnici o život.

Školská lavica, kde sedával deviatak Matúš, je stále prázdna. Na jeho mieste je len soška anjela, ktorú sem položila jeho triedna učiteľka. Ako symbol ochrany pre ťažko popáleného školáka. „Je to nesmierne ťažké vojsť deň čo deň do triedy, kde som sa s Matúšom stretávala a znášajú to veľmi ťažko aj spolužiaci," hovorí triedna učiteľka Renáta Taligová.

Zdroj: TV Markíza

Matúš má popáleniny takmer na 70 percentách tela. Stalo sa to po tom, čo vyliezol na stožiar vysokého napätia. Tam ho zasiahla elektrina a ostal visieť v osemmetrovej výške. Odvtedy leží na bratislavskej detskej klinike. „Musí statočne bojovať, nemôže ísť ešte do nebíčka, nesmie," povedala nám maminka Lenka.

Žiaľ, ani po dvoch týždňoch od nešťastia Matúš nie je z najhoršieho vonku. Jeho stav je naďalej kritický. Hovorkyňa DFNsP v Bratislave Dana Kamenická informovala, že lekári robia pre neho všetko, čo je v ich možnostiach a silách.

Viackrát ho už operovali, no jeho stav skomplikoval zápal pľúc a infekcie. Rodičia sú vďační všetkým, ktorí im pomáhajú, za Matúša sa modlia a darovali aj krv. Aj keď už nemajú silu o tom hovoriť, neprestávajú dúfať.

V Matúšovo uzdravenie dúfajú aj jeho učitelia a spolužiaci z 9. B. Triedna učiteľka mu urobila nástenku s odkazmi. A chcú pomôcť Matúšovej rodine aj finančne. Hovorili o tom už aj na rodičovskej rade.


BANSKÁ ŠTIAVNICA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Popáleniny

Dôležité udalosti