Nová zábavka výtržníkov. Dopláca na ňu vlaková doprava

19 RK Predmety na ko_1.jpg

Kladenie akýchkoľvek predmetov na koľajnice je nielen protizákonné, ale najmä nebezpečné.

Od začiatku roka zaznamenali železnice už 30 prípadov nebezpečných predmetov na koľajniciach. Oproti minulému obdobiu to znamená výrazný nárast ich počtu. Pritom takýto druh zábavy či experimentovania, môže byť až trestným činom všeobecného ohrozenia.


Najčastejšie sú mince, kamene alebo dosky. Ale aj fúrik, chladnička či záchodová misa a dokonca snehuliak. Toto všetko sa už ocitlo na koľajniciach. Jeden z najnebezpečnejších prípadov sa stal na začiatku mesiaca pri Ružomberku.

„Na zastávke nám pravdepodobne nejakí mládežníci z recesie postavili zhruba meter vysokú stienku z tehál a kvádrov, do ktorej vlak narazil a došlo vlastne k poškodeniu rušňa. Ostala aj nezjazdná trať," povedal Michal Fecík, prednosta Železničnej stanice Ružomberok.

Kladenie akýchkoľvek predmetov na koľajnice je nielen protizákonné, ale najmä nebezpečné. Môže sa to skončiť až vykoľajením vlaku. Nájsť vinníkov je ťažké, no nie nemožné. Skúšať, čo sa stane, keď vlak do niečoho narazí sa naozaj neoplatí. Môžete dostať pokutu až do 1000 eur alebo sa ocitnúť vo väzení. V najhoršom prípade až na doživotie.

RUŽOMBEROK/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koľajnice

Dôležité udalosti