Tajomstvo správneho stravovania odhalené. Toto sú ideálne porcie

3395239B00000578-3559914-A_portion_of_red_meat_is_120g_and_has_162_calories_and_5_4g_of_f-a-1_1461827867615.jpg
Zdroj: Nutracheck

Jesť menšie porcie, no častejšie. Znie to jednoducho, no v praxi je to dosť náročné.

To, že máme jesť menšie porcie jedla počas celého dňa, je azda každému, kto sa niekedy pokúsil znížiť svoju váhu, jasné. Znie to jednoducho, no v praxi je to dosť náročné. Málokto vie totiž odhadnúť to správne množstvo potravín, ktoré by sme mali prijímať.

Odborníčka na výživu Emma Brown, ktorej rady môžete nájsť na stránke Nutracheck, prináša návod, ako túto výzvu zvládnuť. Pozrite si, koľko z každej skupiny potravín, by sme mali jesť. Aby ste si to mohli lepšie predstaviť, pomôžu vám snímky, ktoré zverejnil portál Nutracheck.

Červené mäso

Emma tvrdí, že červené mäso by sme nemali jesť príliš často. Ideálne množstvo je 120 g. To obsahuje 162 kalórií a 5,4 g tuku.

Zdroj: Nutracheck

A tu je inšpirácia šéfkuchára, urobte si rolky.

Zdroj: Nutracheck

Cestoviny

Odborníčka na výživu radí zjesť na jednu porciu 70 gramov cestovín alebo ryže. Hneď upozorňujeme, že reč je o surových cestovinách. Po uvarení sa totiž ich hmotnosť zdvojnásobí. Čo sa tohto pokrmu týka, lepšou voľbou sú celozrnné cestoviny.

Zdroj: Nutracheck

Zemiaky

Za deň by sme nemali zjesť viac ako 235 g sacharidov. To znamená napríklad jeden stredne veľký zemiak. Zdravšie sú určite nové zemiaky a zemiaky v šupke. Jedna takáto porcia predstavuje 172 kalórii. Preto je možno dobré zvážiť, či nezačnete preferovať sladké zemiaky - bataty.

Zdroj: Nutracheck

Čipsy

Každý z nás má občas chuť zhrešiť a najradšej by si dal niečo nezdravé a slané. V tomto prípade najčastejšie volíme čipsy. Keď už nevieme odolať, mali by sme si dať pozor na to, koľko toho zjeme. Emma neodporúča viac ako 30 gramov lupienkov.

Zdroj: Nutracheck

Sušienky

Milovníkov sušienok sklameme. Jedna totiž stačí. Ak to prerátame na gramy, je to okolo 14 g, čiže 69 kalórii. Pri tejto pochutine by sme mali dbať na pravidlo - všetko s mierou.

Zdroj: Nutracheck

Syry

Syry milujú ľudia po celom svete. Jedna porcia by však mala predstavovať len 30 g. Táto porcia totiž obsahuje 125 kalórii. Uznajte, že je to dosť. Myslite na to, ak si opäť naplánujete syrový večierok.

Zdroj: Nutracheck

Čokoláda

Všetky ženy, ktoré si bez tejto sladkosti nevedia predstaviť život, by si mali práve zakryť oči. Jedna porcia by nemala prekročiť 159 kalórií, čo je 8,9 g tukov.

Zdroj: Nutracheck

Ak sa chcete stravovať podľa tohto návodu, určite je lepšie nenavštevovať reštaurácie. Jedlo by ste si mali pripravovať doma, lebo len tak si viete ustrážiť počet kalórii. Viac informácií a potravín nájdete na stránke Nutracheck.

BRATISLAVA/Nutracheck, zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti