Aj tento rok štát prispeje dôchodcom na kúpele

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Dôchodca má nárok na dotáciu iba raz ročne. Aj to sa nedostane na všetkých.

Dôchodcom dá štát na rekreáciu aj tento rok 50 eur. Ak si chcete oddýchnuť za lacnejšie, mali by ste sa poponáhľať. Nie na všetkých sa dostane. Dovolenkovať nebudú za štátne určite invalidní penzisti a ani tí, ktorí na dôchodku pracujú.

Zľavnené pobyty v slovenských kúpeľoch či rekreačných zariadeniach pre seniorov odštartovali svoju sezónu začiatkom apríla.

Nárok na poskytnutie štátnej dotácie má každý občan, ktorý poberá starobný, predčasný starobný alebo výsluhový dôchodku. Musí priniesť potvrdenie, že je poberateľom dôchodku.

Dôchodca má nárok na dotáciu iba raz ročne. Aj to sa nedostane na všetkých. Z vyše milióna dôchodcov môže za štátne dovolenkovať len každý 84-ty.

Ministerstvo práce priznalo na rekreačné pobyty dotáciu totiž iba vo výške necelých 600-tisíc eur. To vystačí pre ani nie 12-tisíc dôchodcov. Organizovať ich bude Jednota dôchodcov, Konfederácia odborových zväzov a Odborový zväz potravinárov.

Zdroj: lazenskepobyty.cz

„Dostali sme 32 poukazov na 800 členov. Trikrát toľko zoberieme, a hneď to máme obsadené. Konečne niekto na tých dôchodcov myslí, hlavne na tých, čo majú také dôchodky nižšie," povedala Martina Nemethová z Konfederácie odborových zväzov.

Na to, aby ste sa mohli aj vy zrekreovať, nesmiete byť ale zárobkovo činní. To znamená, ani brigáda na pár mesiacov. Od roku 2011 nemajú nárok na takýto pobyt ani invalidní dôchodcovia.

Na výber je široká škála liečebných kúpeľov či hotelov v príjemnom prostredí v rámci celého Slovenska. Cena závisí od ubytovania či liečebných procedúr. Pohybuje sa vo výške od 70 do 150.

„Účastníci pobytu majú zakomponovaný celý týždenný program vrátane výletov na Oravský hrad či drevený kostolík, turistickú prechádzku či folklórne vystúpenia. Nemá dodatočné náklady, pretože cena, ktorá sa uvádza je už konečná," vysvetlila Magdaléna Mellenová OZ potravinárov

Informácie aké pobyty, kedy a za akú cenu môžete využiť, nájdete v kluboch dôchodcov, v tlači aj na webových stránkach organizátorov. A na základe toho stačí urobiť rezerváciu.


BRATISLAVA/Andrea Mačošková

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kúpele

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.