Na fotke to vyzerá, že čochvíľa bude rodiť. Skutočnosť je iná

Bez názvu.png
Zdroj: Instagram

Gratulácie by v tomto prípade vhodné neboli.

Beth Trueman (22) z Leedsu zverejnila snímku, po ktorej by ste jej mohli začať gratulovať. Na fotke to totiž vyzerá, že čaká bábätko. Odborníčka na zdravú výživu a fitness trénerka ale nie je v radostnom očakávaní. V skutočnosti trpí syndrómom dráždivého čreva (IBS), čo spôsobuje, že ju takto nafukuje. A to aj napriek tomu, že pravidelne cvičí a dodržuje správne stravovanie.

Beth zdieľala túto snímku, aby zvýšila povedomie o nepríjemnej chorobe. Problémy jej nastali pred dvoma rokmi, keď bola na univerzite. „Moje brucho sa z ničoho nič zväčšilo, ako keby som bola v deviatom mesiaci. Pociťovala som ostrú bolesť a stále ma nafukovalo," vyjadrila sa pre denník DailyMail.

Britka v tom čase netušila, že je chorá. Večné nafukovanie jej znižovalo sebavedomie a pomaly upadala do depresií. „Snažila som sa nejesť vonku a nemohla som chodiť na miesta, kde neboli toalety," priznala sa.

V októbri minulého roku jej doktori predpísali lieky proti úzkosti a taktiež prišli na príčiny jej starostí. „Deptalo ma, že zdravo žijem, cvičím a môj žalúdok odmieta, aby fungoval správne. Je dobré vedieť, čo mi naozaj je. Môžem tak pomôcť aj ostatným," dodala.

Beth opisuje túto chorobu ako neviditeľnú a varuje ostatných, aby ju nepodceňovali. Stále zažíva úzkosť, no určite je na tom lepšie, ako pred tým.
LEEDS/DailyMail, zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti