Primátor Levoče nebude kandidovať na šéfa KDH

Primátor Levoče Milan Majerský na archívnej snímke s generálnym tajomníkom OSN Pan Ki-munom.
Zdroj: TASR

Odmietol sa vzdať primátorského postu.

Primátor Levoče Milan Majerský nebude na najbližšom sneme Kresťanskodemokratického hnutia uchádzať sa po post jeho predsedu.

Ako sa píše v liste, ktorý tvnoviny.sk poskytol regionálny tajomník Marek Kormaník, levočský primátor odo dňa ako ohlásil kandidatúru absolvoval viacero stretnutí na rôznych úrovniach v rámci štruktúr hnutia. Za dôležité však považoval prebiehajúce okresné snemy.

Podľa Majerského samotné rozhodnutie kandidovať nebolo jeho osobnou ambíciou, ale bolo reakciou na silný tlak z regiónov, aby som sa uchádzal o tento post, pomohol KDH reformovať a prinavrátiť ho na parlamentnú scénu.

"Toto rozhodnutie som dlho a poctivo zvažoval a rozhodol som sa túto náročnú úlohu prijať. Spoločným posolstvom všetkých spomenutých stretnutí bolo, že moja osoba je akceptovaná na post predsedu hnutia, avšak s podmienkou, že sa vzdám postu primátora mesta Levoča. Jednou zo základných vlastností každého politika však musí byť jeho zodpovednosť. Voči ľudom, ktorí ma za primátora mesta zvolili túto zodpovednosť cítim a v žiadnom prípade ich nemôžem a nesmiem sklamať. Odísť z postu primátora Levoče nemienim a v našom meste budem aj naďalej pokračovať. Zodpovednosť je teda hlavný dôvod môjho rozhodnutia vzdať sa kandidatúry," uviedol na margo vzdania sa kandidatúry.

Neochota meniť stanovy

Tvrdí, že proces, v ktorom sa hnutie nachádza je časom na to, aby z KDH urobili modernú politickú stranu. K tomu sú potrebné nevyhnutné personálne a administratívne zmeny.

"Medzi hlavné patrí aj zmena Stanov KDH, v ktorých musia byť posilnené postavenie a kompetencie predsedu hnutia. Chýbajúca vôľa meniť stanovy a chýbajúca odvaha starej garnitúry odísť a dať priestor novým tváram, novým nápadom a myšlienkam, ako aj ďalšie dôležité prekonané skutočnosti sú tiež jedným z dôvodov môjho rozhodnutia," dodáva.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme KDH

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.