Menili im elektrické stĺpy, okrem toho im zničili pozemky

POLEweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Menili stĺpy elektrického vedenia, no akosi zabudli po sebe upratať.

Čo im nezničia divé svine, to za nich urobia elektrikári. To tvrdia niektorí Kysučania, ktorí si po nepozvanej návšteve elektrikárov našli zdevastované pozemky. Menili stĺpy elektrického vedenia, no akosi zabudli po sebe upratať.

Pani Iveta s rodinou dostala pozemok pod lesom od svojej mamy. Vyčistili ho a vyklčovali. "Chodili sme tu skoro tri týždne s tromi synmi, mužom aj zaťom a dávali sme si to do poriadku," hovorí pani Iveta.

Tá šla pred pár dňami na prechádzku, zastavila sa aj na svojom pozemku a našla ho v zúboženom stave. "Odišla som domov s plačom, lebo keď som si uvedomila, ako sme sa tu narobili s tými chlapcami a čo sme tu prežili, tak mi bolo do plaču," dodáva.

Na obecnom úrade zistila, že to boli elektrikári, ktorí menili staré stĺpy za nové. Kontaktovala ich a prosila, aby jej pozemok dali do pôvodného stavu. Prišli. "Je to ešte horšie, vyhrabali pne zo zeme, dali skaly navrch a jednoducho odišli," netají rozčarovanie z tejto situácie.

Iní vlastníci pozemkov zas stratili prehľad o tom, čo vlastnia. Zmizli im drevené kolíky. "Presne tam, kde sme mali parcely, presne vymerané a tými kolmi označené," hovorí jeden z majiteľov inkriminovaných pozemkov.


O tom, že by po sebe upratali, sa povedať nedá. „Zostali tu staré konštrukcie z tých stĺpov aj s izolátormi, pohádzané a nepozbierané," dopĺňa muž.

Výmenu stĺpov robila pre Stredoslovenskú energetiku (SSE) dodávateľská spoločnosť, ktorá je zodpovedná za všetky škody na pozemkoch. Povolenie na vstup vraj nepotrebovali. "Dotknutý pozemok sa nachádza v extraviláne, kde nie je potrebný súhlas vlastníkov so vstupom na pozemok," konštatuje hovorkyňa SSE Michaela Krivá.

Títo vlastníci jednoducho majú smolu, že ich pozemky sú v tejto lokalite. Aj napriek tomu však požadujú nápravu. "Jednoducho prídu bez toho, aby si zistili, kto je vlastníkom. Všetko zdevastujú a odídu," vyhŕkla pani Iveta, ktorú dopĺňa iný majiteľ: „chceme, aby napravili to, čo poškodili".

Hovorkyňa SSE však hovorí o náprave. "Zástupcovia dodávateľskej spoločnosti nám deklarovali, že situáciu urgentne vyriešia". Kompetentní vraj dajú zničené pozemky do pôvodného stavu, teraz už zrejme naozaj.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zničenie

Dôležité udalosti