Neuveríte, ale po jablkách budete mať belšie zuby

Jablká v košíku - ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Počúvanie hudby vraj pomôže na tlak, lepiaca páska na bradavice.

Včera sme zverejnili 1. časť dobrý rád na choroby. Pomocníkov v boji proti nim nájdete doma v zásuvke, v kúpeľni, či v chladničke. Prečítajte si ďalšie rady ako môžete mať krásne nechty alebo ako sa zbaviť stresu počas jazdy.

Počúvanie hudby na vysoký krvný tlak

Iba 30 minút hudby každý deň môže pomôcť znížiť vysoký krvný tlak, čo potvrdil výskum na Univerzite vo Florencii v Taliansku. Vedci zistili, že pacientom, ktorí sú na liekoch znižujúce hypertenziu, pomáha aj počúvanie hudby, pri ktorej relaxujú a dýchajú pomalšie.

Systolický tlak (horné číslo) sa znížil v priemere o 3,2 bodov za týždeň a o mesiac pravidelného počúvania hudby boli hodnoty nižšie až o 4,4.

Olivy alebo citróny na kinetózu

Ako povedali lekári, kinetóza spôsobuje zvýšenú produkciu slín, mnohým je preto veľmi zle. Zlúčeniny v olivách, čo sú kyseliny trieslové, vysušujú ústa a upokojujú, vďaka čomu sa už budete cítiť o niečo lepšie. Pri prvých príznakoch nevoľnosti pomôže i cmúľanie citrónu.

Zdroj: Shutterstock.com

Rastlinný olej na krehké nechty

Okrem toho, že vám na suché a krehké nechty pomôže pravidelné nanášanie krému na ruky, skúste aj iné ošetrenie. Než pôjdete spať, naneste si rastlinný olej na ruky a potom si dajte vinylové rukavice, aby sa olej nedostal na posteľnú bielizeň. Vďaka rukaviciam sa olej dostane hlbšie do pokožky a zabráni, aby boli suché.

Mäta pieporná alebo škorica na stres počas jazdy

Vedci z Wheeling Jesuit University sledovali reakcie 25 študentov počas toho, ako cestovali autom. Dobrovoľníci vyhlásili, že mäta znížila ich pocity únavy alebo úzkosti až o 20 %. Navyše, mäta a škorica znížili frustrácie až o 25% a zvýšili bdelosť o 30 %. Cestovalo sa im tak lepšie. Zadovážte si preto mätovú alebo škoricovú vôňu do auta!

Zdroj: Shutterstock.com

Jablká na belšie zuby

Chrumkavé ovocie a zelenina pôsobia ako malé zubné kefky. Pri žuvaní majú prirodzenú čistiacu vlastnosť, ktorá odstraňuje škvrny na zubnej sklovine. Najmä jablká obsahujú jemnú kyselinu jablčnú, ktorá pomáha rozpúšťať škvrny.

Sóda bikarbóna na infekcie močových ciest

Vypite pri prvých príznakoch roztok vyrobený s ¼ lyžičky jedlej sódy zmiešanej v 240 ml vody. Pokračujte každý deň, kým navštívite lekára a začnete brať antibiotiká. Jedlá sóda robí z močového mechúra alkalické prostredie, čo znižuje schopnosť baktérií množiť sa.

Klinčeky na rany

Aby ste ranu zbavili infekcie, posypte ju práškom z klinčekov. Klinčekový olej je bohatý na eugenol, chemickú látku, ktorá je antiseptická a utišuje bolesť.

Papája na hladšiu pokožku

Toto tropické ovocie obsahuje papaín, proteínovú enzým, ktorý rozpúšťa odumreté bunky na povrchu pokožky. Pri použití kúry dvakrát mesačne budete mať pleť jemnejšiu, hladšiu a žiarivejšiu. 

Zdroj: Shutterstock.com

Zmiešajte 2 lyžice umytej a olúpanej papáje v mixéri a pridajte 1 polievkovú lyžicu suchých ovsených vločiek. Naneste túto zmes na čistú pleť a nechajte pôsobiť 10 minút. Následne ju vlhkou špongiou odstráňte. Enzýmy v papáji sú veľmi jemné, čo je dôvod, prečo je táto kúra ideálna pre osoby s citlivou pokožkou.

Lepiaca páska na bradavice

Naozaj to funguje! Podľa štúdie v časopise Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine je lepiaca páska na bradavici oveľa účinnejšia ako zmrazenie. Údajne odstraňuje 85 % bradavíc po 2 mesiacoch, zatiaľ čo zmrazením je to 60 % bradavíc. 

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu.

Pred jej použitím si vyčistite postihnuté miesto. Použite následne kus lepiacej pásky, ktorý je o niečo väčší ako bradavica. Naneste ju naň, raz za tri dni dajte dole pásku a odumretú kožu odstráňte pemzou alebo pilníkom na nechty. Postup opakujte, kým bradavice nezmiznú.

Chemické látky v lepiacej páske doslova „zadusia" a „zabijú" bradavice. Rada pre odvážnejších - bezfarebný lak na nechty, resp. odlakovač, píše portál vysetrenie.zoznam.sk

BRATISLAVA/ zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.