Toto mesto ušetrilo poriadny balík. Ľudia tam preto budú parkovať lacnejšie

20130325_PU05_4RS8200047356.jpg
Zdroj: TASR

Mesto dosiahlo rekordný prebytok 1,5 milióna eur.

V Púchove sa bude parkovať lacnejšie. Poslanci tamojšieho mestského zastupiteľstva rozhodli minulý týždeň (26. 4.) o znížení cien parkovného v priemere takmer o polovicu.
Ako TASR informoval primátor mesta Rastislav Henek, dôvodom zníženia cien za parkovanie je priaznivý výsledok hospodárenia mesta za rok 2015. Púchov dosiahol rekordný prebytok 1,5 milióna eur.

Primátor chce, aby mali ľudia pocit, že sa tam oplatí žiť

„Nastavili sme reálnejšie výdaje. Chceme sa podeliť s občanmi o výsledok hospodárenia, a tým priniesť profit pre všetkých ľudí v Púchove, aby mali pocit, že v našom meste sa oplatí žiť. Taktiež týmto spôsobom plánujeme prilákať aj návštevníkov," skonštatoval Henek s tým, že nové ceny parkovného začnú platiť od 1. júna tohto roku.

Ako dodal, rozhodnutím poslancov sa znížia ceny jednorazových parkovacích lístkov, ale aj parkovacích kariet. Cena jednorazového parkovného sa podľa neho zníži z jedného eura na 50 centov, ročná parkovacia karta bude stáť namiesto doterajších 30 iba 15 eur, polročná desať eur a desaťdňová karta 2,50 eura. Cena rezidentskej karty sa zníži od júna z desiatich na päť eur.

Mesto buduje nové parkovacie miesta

V rozpočte na tento rok plánovalo mesto s príjmom za parkovanie vo výške 250-tisíc eur. Primátor si nemyslí, že znížením cien parkovného sa príjem zníži o polovicu. „Počítame so zvýšeným výberom a predajom parkovacích kariet. Poplatok za parkovné budeme používať na vybudovanie nových a udržiavanie existujúcich parkovacích miest, a to všetko samozrejme za nižšie - vysúťažené, ceny," zdôraznil Henek s tým, že mesto sa každý rok snaží vybudovať aj nové parkovacie miesta.

„Pred dvomi týždňami sme odovzdali do užívania niekoľko novovybudovaných parkovacích miest a v tomto procese plánujeme aj ďalej pokračovať," uzavrel púchovský primátor.

PÚCHOV/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Parkovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.