Rozprávkové postavičky Pat a Mat majú konkurenciu. Robotníkov zo Svidníka

Robotníci vo Svidníku pracovali ako Pat a Mat.
Zdroj: TV Markíza

Ukázali, ako sa nemá asfaltovať a teraz sú všetkým na smiech.

Populárne, no nešikovné rozprávkové postavičky majú ďalšiu konkurenciu. Robotníci vo Svidníku ukázali, ako sa to nemá robiť. Dieru na ceste látali tak, že asfalt liali rovno do mláky. Nie sú ale sami. Robotníci na fajront robia rôzne kúsky.

Zdalo sa, že asfaltéri v Bielorusku, ktorí udupávali asfalt nohami aj osobným autom, nebudú mať konkurenciu. Ale zjavne ich predbehli robotníci vo Svidníku. Mestský poslanec, ako aj okoloidúci to videli naživo. A je na to dôkaz. Video púšťal poslanec svojim kolegom na zastupiteľstve. „Počas dažďa asfaltovali," hovoria Svidníčania.

Chuť komentovať majstrovstvo robotníkov pred našou kamerou nemal poslanec, ktorý na nich poukázal a ani ich šéf. Vysvetľovala preto hovorkyňa mesta Kristína Tchirová.

„Pracovníci Technických služieb v dobrej viere, že posledné dva fúriky tej asfaltovej hmoty nechceli pri blížiacej sa búrky vysypať niekde do priekopy. Predpokladali, že to bude menšie zlo, keď to dajú do najbližšej diery, ktorá, bohužiaľ, bola zaliata vodou."

„Odfláknutá práca. Presne a je to. Odbúchaná, zbúchaná robota," takto prácu robotníkov komentujú ľudia z mesta.

Je jasné, že hoci asfaltovali jamu plnú vody, účel to splnilo. Otázka však znie: Dokedy? Podľa hovorkyne do vody vyliaty asfalt drží. Teda aspoň zatiaľ, a ak sa rozpadne, dieru zaasfaltujú, no určite nie tak ako naposledy. „Samozrejme, pracovníci za tento postup prác boli pokarhaní riaditeľom Technických služieb."


SVIDNÍK/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Robotník

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.