Kto má platiť na prvom rande? Poznáme odpoveď

Prvé rande
Zdroj: shuterstock.com

Ženy aj muži majú na to iný názor.

Mal by na prvom rande platiť muž, alebo by si mal pár účet rozdeliť? Túto otázku položili Briti 500 mužom a 500 ženám. A vyšiel im zaujímavý výsledok. Viac ako 60% mužov očakáva, že na prvom rande budú platiť za oboch. Ženy sú ale podľa prieskumu oveľa skromnejšie, informuje The Sun.

Že zaplatí za prvú spoločnú večeru či pohárik muž totiž očakáva len štvrtina žien. Ale napríklad ženy vo veku od 18 do 24 rokov skôr očakávajú, že sa na prvej spoločnej večeri budú finančne podieľať. Že za ne partner zaplatí, očakáva len 17% žien mladších 24 rokov.

Muži na to ale majú iný názor. Podľa prieskumu 63% mužov odpovedalo, že počítajú s tým, že na prvom rande zaplatia za oboch partnerov. "Jednoducho to k tomu patrí, ako napríklad podržať dvere, posunúť dáme stoličku. Patrí to k tomu byť mužom," povedal britskému denníku Daily Mirror tridsaťosemročný Simon Reeves.

Výskum uskutočnila britská spoločnosť Tastecard. "Náš prieskum ukázal, že to, kto zaplatí účet, je zradná téma, zvlášť na prvom rande, kedy chceme oslniť," uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Tastecard Matt Turner.

"Snáď náš prieskum pomôže ľuďom sa na spoločnej večeri upokojiť, keď teraz vidia, aký názor na to majú ostatní ľudia. Ukazuje sa tiež, že staré zvyky len tak neumierajú, čo dokladá, že polovica z nás za seba neplatí, keď idú na večeru s rodičmi, čo je zaujímavé, "dodal Turner.

Odkazuje pritom na ďalšiu časť prieskumu, ktorá odhalila, že polovica dospelých za seba v reštaurácii neplatí útratu, pokiaľ ide jesť s rodičmi.

BRATISLAVA/The Sun

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.